Kripto Para Haberleri

Çin madencilik konusunda tüm gücü elinde tutabilir

ABONE OL:

Çin madencilik konusunda dünyanın en fazla bilindik ülkeleri arasında ilk sıralarda yerini alırken, ülkenin madencilik devleri sürekli olarak dünyaya açılıyor ve dünyanın farklı ülkelerinde kripto para madenciliği yapmak için çalışmalar düzenliyor ve hükümetlerin bu konuda açıklamalarının bile değişmesinde etkin rol oynuyorlar. Çinli madencilik devlerinin bu kadar fazla etkili olmasının nedeni ise ilk başından bugüne kadar sektörde olmaları ve sektörü kontrol ediyor olmalarından kaynaklı.

Bitmain ve diğer birkaç madencilik devinin sürekli olarak farklı alanlarda boy göstermeleri ve İsrail, ABD, Kanada dahil olmak üzere birçok ülkede etkin faaliyet göstermeye başlamaları bu konuda ne kadar ciddi olduklarını göstermekte.

Çin madencilik konusunda ilerleyecek

Çin’in madencilik konusunda çok daha fazla ilerlememesi için hiçbir neden yok. Ülke, gerek kripto para, gerek ise kripto para madenciliği ve Blockchain konusunda başarılı olacak çalışmalara imzasını atarken gelecek birkaç yıl sonunda daha farklı adımlar atması ve daha iyi sonuçlar elde etmesi beklentisi doğmuş durumda.

dünyada onlarca ülkede kripto para madenciliği yapılıyor olsa da şirketler tarafından yapılan madencilikler sadece birkaç ülkede yapılıyor ve onay almak çok zor oluyor. büyük enerji tüketimleri dolayısı ile ülkelerin bir kısmı madencilik konusuna sıcak bakmıyor. türkiye’de madencilik yapan şirket ise henüz şimdilik bulunmamakta.

Çin bu konuda rakip ülkeler olan ABD ve Kanada gibi ülkeleri geçmek ve daha fazla ucuz enerji kullanımı konusunda bu ülkelerden şirketlerinin yararlanmasını sağlamak için bu konuda kendi ülkesinde adımlar atılmasına pek fazla sıcak bakmazken, yabancı ülkelerde bu faaliyeterin olmasına ise sıcak bakıyor. Ülkenin yasal olarak kripto para madenciliğini engellemediği, kripto paralar ile ilgili ise yasaklarının olmasının yatırımcıları etkilemesi çelişki olarak değerlendirilen konulardan.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bir şehir daha vergi ödemesini kripto paralar ile kabul edecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu