Kripto Para Haberleri

Çin, Merkez Bankası Dijital Para Biriminde Büyük Adım Attı!

Çin, ülkenin finans merkezi olan Şanghay’daki en son Dijital Yuan dağıtım testiyle merkez bankası dijital para birimi araştırmalarında büyük adım attı.

Şangay yetkilileri geçtiğimiz hafta sonu boyunca her biri 55 Dijital Yuan (yaklaşık 9 dolar) içeren ve toplamda yaklaşık 20 milyon Yuan (3 milyon dolar) tutarında 350.000 “kırmızı paket” dağıttı. Bu, Dijital Yuan testi, Çin tarafından verilen en yüksek para miktarı oldu. Önceki testlerde 200.000’den daha az kırmızı paket dağıtılmıştı.

Çin’in Şangay’da gerçekleştirdiği merkez bankası dijital para birimi yani Dijital Yuan testi, ülkenin merkez bankasının dijital para birimini denemek için daha fazla vatandaşa ulaşmak istediği anlamına geliyor.

Çin Testlere Milyon Dolarlar Harcadı

Dijital Yuan

Buna ek olarak, Çin son aylarda verdiği toplam fon miktarını da iki kattan daha fazla artırdı. Toplam miktar şu anda altı şehirde 39 milyon dolara ulaştı. Şubat ayı itibariyle, bu miktar üç şehirde 17 milyon dolardaydı.

Çin’de altı şehirde Şanghay, Pekin, Shenzhen, Suzhou, Chengdu ve Changsha’da merkez bankası dijital para birimi testi yapılıyor. Şangay’a gelince, şehir daha önce Dijital Yuan testlerine katılmış olmasına rağmen hafta sonu gerçekleştirilen toplamda 3 milyon dolarlık Dijital Yuan dağıtımı şehrin ilk dağıtım kampanyası oldu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ortadoğu bölgesinde Blockchain teknolojisine yatırımlar gelecekte artacak

Çin, bir merkez bankası dijital para birimi başlatmak için diğer büyük ekonomilerin önünde geliyor. Ülke, 2014 yılında Dijital Yuanı araştırmaya ve geliştirmeye başladı, ancak henüz resmi bir lansman tarihi yok.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu