Kripto Para Haberleri

Çin, Sichuan Eyaletindeki Tüm Madencilik İşlemlerini Durdurdu

Çin, kripto para birimleri üzerindeki baskısını genişletti ve bankalara ve ödeme platformlarına dijital para birimi işlemlerini desteklemeyi bırakmalarını söyledi. Bunu geçen Cuma günü Sichuan Eyaletindeki Bitcoin madencilik operasyonlarını kapatmak için verilen emirler takip etti.

Bitcoin fiyatı Pazartesi günü %10’dan fazla düştü ancak Salı günü Asya ticaretinde sabit kaldı.

Kripto para biriminin değeri, Nisan ayında 63.000 doların üzerinde rekor seviyeye ulaştığından bu yana yaklaşık %50 düştü.

Pazartesi günü, Çin merkez bankası Çin Halk Bankası (PBOC), yakın zamanda birkaç büyük bankayı ve ödeme şirketini kripto para ticareti konusunda daha sert önlemler almalarını istemek için çağırdığını söyledi.

PBOC yaptığı açıklamada, bankalara kripto para birimi işlemleri için alım satım, takas ve uzlaşma gibi ürün veya hizmetler sağlamamaları söylendi.

Çin’in varlıklara göre üçüncü en büyük borç vereni olan Ziraat Bankası, PBOC’nin yönergelerini izlediğini ve kripto para madenciliği ve işlemlerini içeren yasa dışı faaliyetlerin kökünü kazımak için müşteriler üzerinde durum tespiti yapacağını söyledi.

Çin Devleti Geri Adım Atmayacak Gibi Görünüyor

çin kripto

Çin Posta Tasarruf Bankası ayrıca herhangi bir kripto para birimi işlemini kolaylaştırmayacağını söyledi.

Finansal teknoloji devi Ant Group’un sahibi olduğu Çinli mobil ve çevrimiçi ödeme platformu Alipay, yasa dışı kripto para işlemlerini tespit etmek için bir izleme sistemi kuracağını söyledi.

En son hamle, Cuma günü güneybatıdaki Sichuan eyaletindeki yetkililerin Bitcoin madencilik operasyonlarını kapatma emri vermesinin ardından geldi.

Cambridge Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, Çin geçen yıl küresel Bitcoin üretiminin yaklaşık %65’ini oluşturdu ve Sichuan ikinci en büyük üretici oldu.

Geçen ay Çin kabinesi, Devlet Konseyi, finansal riskleri kontrol etme kampanyasının bir parçası olarak kripto para madenciliği ve ticaretini çökerteceğini söyledi.

Bazı analistler, kısa vadeli ortalama trend çizgisi uzun vadeli ortalama trend çizgisinin altına düştüğünde ortaya çıkan “death cross” olarak bilinen bir fiyat grafiği fenomeni nedeniyle Bitcoin fiyatında daha fazla düşüş potansiyeli konusunda uyardılar.

Yatırımcılar dünya çapında daha sıkı dijital para birimi düzenlemeleri konusunda endişelendikçe diğer kripto para birimleri de düşüşe devam ediyor.

İlgili İçerik: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kripto paralar şu aralar çok değerleri eterhumda ama düşüşte var Nasıl olacak bilmiyordu. Bilgi için teşekürler ellinize saglik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu