Kripto Para Haberleri

Çin’de kripto para baskılarının azalması mümkün

ABONE OL:

Çin birkaç yıl içerisinde kripto para birimleri ile ilgili çok farklı çalışmalar ile gündeme geldi. Pekin’i sürekli olarak yöneten isim olan devlet başkanı Xi, kripto para birimleri ile ilgili basına hiçbir açıklama yapmadı. Ancak onun etkisi altında olan Çin hükümeti konu ile ilgili yeni açıklamaları farklı kurum ve farklı isimler üzerinden yapmaya başladı. Bitcoin ve altcoin Çin için hiçbir farkı olmayan tamamı kripto para birimi olarak adlandırılan bir sistemin ürünü. Çin, bu konuda hiçbir yasak veya yasal karara imza atmadı. ICO’lar yasaklandı ancak 2017 yılında yasaklanan ICO’ların arkasından kripto paraların yasaklanması hiç gündemde bile kalmadı.

Rusya Federasyonu vekilleri kripto para birimlerine dair yeni yasaklar uygulamak isterken, Çin ise hiçbir yasak uygulamayı gündeme getirmedi. Çinli vekiller ve kurum yöneticileri de Pekin’i kızdırabilecekleri düşüncesi ile Pekin ne düşünüyorsa aynısını yapmaya başladı. Zaman içerisinde baskıların dozu kripto para yatırımcılarına yönelik artsa da son dönemde ABD ile ticaret savaşı içerisinde olumsuz tarafta olan Çin, bu konuda olası bir yasağın son dönemde insan hakları ihlalleri olarak tüm dünyanın gündeminde olan Hong Kong olayları nedeniyle uzunca bir süre kripto para yasakları uygulayacaksa bile bunu erteleyebilir ve baskıları genel bir tepki çekmemek için erteleyebilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Çin, Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiliyor?

Bitcoin alan Çinli sayısının artması da olası tepkilerin gelebileceği ile ilgili Çin hükümetini endişelendiren bir diğer konu olabilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu