Çin’de kripto para madenciliği için ”hırsızlık” iddiası ortalığı karıştırdı

1 Dakikada Okunabilir


Qiqihar Bölgesi Kamu Güvenliği Bürosu Polis Karakolu’na bildirilen kripto para madenciliği şikayet görünüşe göre Pekin’in daha sert ve radikal kararlar almasına sebep olabilir. Dünyadaki en büyük madencilik kulelerinin satın alındığı ve çalışmaya devam ettiği Çin’de madencilik yasakları uygulanmaya çalışılıyor ancak halk bunu bir şekilde aşabilecek yöntemler geliştiriyor. Qiqihar Bölgesi Kamu Güvenliği Bürosu Polis Karakolu’na bildirilen olayda bir petrol kuyusu araştırma şirketinin havzasından bazı kimselerin kablolar aracılığı ile enerji çalarak kripto para madenciliği yaptıkları iddia edildi.

İddialar hakkında Çin kaynakları pek fazla bilgi vermezken, Qiqihar Bölgesi Kamu Güvenliği Bürosu Polis Karakolu’na yapılan başvuru sonucunda hırsızlık için yer üzerinden geçtiği iddia edilen kaçak kabloların drone ile kontrol edildiği ve bunun sonucunda henüz kimsenin gözaltına alınmadığı ancak petrol kuyusu sahası etrafında bazı ek güvenlik önlemlerinin en üst seviyelere kadar çekilmesinin mümkün olduğu açıklandı.

Çin’de kripto para madenciliği yapan insan sayısı artarken, Pekin (başkent) yönetimi Çinlileri kripto para madenciliği yapmama konusunda baskılıyor ve tüm bu baskılar Çinlileri durdurabilecek düzeye getirilmeye zorlanıyor.

Ülkedeki mevcut ekonomik sorunlar Çinlileri daha kolay kazanç kapıları aralamalarına, daha fazla para kazanmak için dijital çağın yeni kazanç kapılarını kullanmalarına sebep oluyor. Çin’de dünyanın en fazla kazanç elde etmiş ve eden kripto para madencisi insanların yaşadığı, bunların bir kısmının ise artık farklı Batılı ülkelere yerleştikleri bilinmekte.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
121
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Lol Lol
242
Lol
Harika Harika
121
Harika
Korkunç Korkunç
80
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!