Bitcoin Haberleri

Çin’de Ne Oluyor? Bitcoin Hash Oranı Neden Düştü?

Bitcoin ağının hash oranı, Çin’in Sichuan bölgesindeki madencilerin geçici güç sınırlamalarıyla karşı karşıya kalması ile için kısa vadeli olarak büyük bir kayıp yaşadı.

Bölgedeki hidroelektrik santrallerine ev sahipliği yapan dağlık alanlardan biri olan Sichuan’ın Aba ilçesindeki Eyalet Şebekesi, 16 Mayıs’ta yerel enerji yoğun işletmeleri için bölgede artan bir kamu hizmeti talebi ile karşı karşıya olduğu için enerji tüketimini sınırlamalarını gerektiren bir bildirim yayınladı.

Bu bildiri ise özellikle Bitcoin madenciliği çiftliklerini hedef almasa da Sichuan’ın “Hidroelektrik Tüketimi Endüstriyel Gösteri Bölgelerindeki” tüm operasyonların güç kullanımlarını kısa bir süreliğine kısılmasına neden oldu.

Çin’in bu sanayi bölgeleri, yaz yağmur mevsimi boyunca aşırı hidroelektrik tüketmeye yardımcı olmak için enerji yoğun endüstrileri çekmek için yerel hükumet tarafından kuruldu. Bu nedenle, Bitcoin madenciliği çiftlikleri tesislerini bu hükumet onaylı yerlerde çalıştırıyorlar, ancak şimdi bir sonraki duyuruya kadar güç kesintileri ile karşı karşıyalar.

Bitcoin’in hahs oranının üç günlük ve yedi günlük hareketli ortalaması, 2 Mayıs ve 13 Mayıs arasındaki döneme göre yaklaşık %20 düşüşle, sırasıyla saniyede 145 ve 154 exahash (EH / s) seviyesinde bulunuyor. Fosil yakıt santrallerinin kullanıldığı Xinjiang bölgesindeki bazı madenciler de yaz mevsiminde Sichuan’a taşınmak için makinelerini kademeli olarak kapatıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Hindistan'da Bitcoin Yasallaşacak Mı?

Çin’de Ne Oluyor? Bitcoin Hash Oranı Neden Düştü? –

Bitcoin Hash Oranı Neden Düştü?

Bol ve ucuz hidro-elektrik nedeniyle bir Bitcoin madenciliği merkezi olarak selamlanan bir bölge olan Sichuan’da yağmur tipik olarak Mayıs ayında başlar, kademeli olarak Haziran’dan Eylül’e kadar zirveye ulaşır ve ardından Ekim ayında azalır. Bu nedenle Mayıs ve Ekim ayları düz mevsim olarak kabul edilir ve aradaki üç ay en yağışlı mevsimdir.

State Grid’in bildirisine göre, havalar Mayıs ayında normalden daha sıcak hale geldiğinden ve şu anda halktan gelen elektrik talebi artışından dolayı bu son kısıtlama bildirisi yayınlanmıştır. Ayrıca şu ana kadar yağmurun hacmi nispeten küçük kaldı ve ciddi bir güç talebi ve arz dengesizliğine neden oldu.

Bu arada Çin, kömür kullanımını 2021’in enerji tüketiminin %56’sının altına düşürme hedefi yolunda ilerliyor. Bu aynı zamanda, Sichuan’daki Devlet Şebekesinin, enerjinin çoğunlukla fosil yakıt gücüne dayandığı kuzey illerinden enerji satın alması ve dağıtması için artan zorluklara yol açmaktadır.

Sichuan Devlet Şebekesi duyurusunda bir zaman çizelgesi vermezken, China Times Perşembe günü yerel madencilik çiftliği operatörlerinin tahminlerine dayanarak durumun 25 Mayıs’tan sonra normale dönebileceğini söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Yükselecek mi Yoksa Düşecek mi? Mart Ayı Bitcoin Cash (BCH) Fiyat Tahmini

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu