Bitcoin Haberleri

Çin’den Bitcoin’e Onay Geldi

Li Bo ismini daha önce de çok kez duymuş olmalısınız. Çin’in Bitcoin ile ilgili gelişmelerde söz sahibi olmasını sağlayan ve bu gelişmelere ayak uydurması adına önemi hamleler yapan özel bir isim. Merkez Bankası başkan yardımcısından söz ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Tüm dünyaya örnek teşkil edecek bir adım atmaya hazırlanıyorlar ve dijital varlıkların yeni bir ödeme yolu ve yatırım aracı olduğunu resmi olarak kabul ettiklerini duyurdular.

Bu adım gerçekten örnek bir davranış ve dijital paraların ne kadar önemli olduğunu vurgulamak adına doğru bir hamle olduğunu da belirtmek gerekiyor. bu hamle ile birlikte Çinli yatırımcılar da derin bir nefes aldı diyebiliriz. bazı ülkelerde hali hazırda yasaklar devam ederken Çin’in kripto para birimlerini kabul etmesi ve hatta bu paralar ile ilgili çalışmalar yürütüyor olması gerçekten önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Li Bo, yaptığı açıklamada, dijital varlıkların yeni bir ödeme aracı olduğunu ve aynı zamanda yatırım yapmak adına güçlü ve önem arz eden bir alternatif olduğunu dile getirdi. Hal böyle olunca Çinli yatırımcılardan da olumlu tepkiler aldı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin, Rekor Seviyeden Sonra Düşüşe Devam Ediyor

Yasaklar Devam Ederken Çin’den Önemli Bir Hamle Geldi

Yasakların devam ettiği ülkelerin sayısı, yasaklara karşı çıkan ülkelerin sayısından daha fazla. Ne yazık ki birçok ülke, kripto para birimlerini kabul etme konusunda sorun yaşıyor. Amerika Birleşik devletleri bile kısa bir süre önce büyük ceza ve yaptırımlardan bahsetti. Yatırımcılar ne yapacaklarını bilemiyor ve bu sürecin bir an önce sonuçlanmasını talep ediyorlar.

Türkiye de yasaklara devam eden ülkelerden biri ve Hindistan da yine bu konuda en çok gündeme gelen ülke olarak karşımıza çıkıyor. Olması gereken Çin’in çalışmalarını örnek almak olacaktır. Geleceğin para birimi olduğunu kabul ettiğimiz dijital varlıklar, kısa süre içerisinde çok geniş kitlelere ulaşmayı başardı ve bu başarıyı da takdir etmek gerekiyor.

Ümit ediyoruz ki Çin’in çalışmaları birçok farklı ülke için örnek teşkil edecek ve taklit edilerek karşımıza çıkacaktır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu