Bitcoin Haberleri

Çin’den Kripto Para Piyasalarına Büyük Darbe

Salı günü itibarıyla finansal kurum ve ödeme şirketlerinin artık kripto paralar ile işlem yapmayacağını duyuran Çin, Bitcoin ile birlikte diğer dijital varlıkların düşüşünde büyük pay sahibi oldu. Getirilen sınırlama ile birlikte dünyanın en büyük ve en kıymetli dijital varlığı olan Bitcoin, 40.000 Dolar seviyelerine geriledi ve bu da büyük bir düşüş olarak piyasalara yansıdı.

Sınırlamanın yanı sıra Elon Musk’ın Bitcoin açıklamaları ve devamında gelen Tesla Bitcoin sattı haberleri de düşüşe etki eden bir diğer olay olarak karşımıza çıkıyor. Her ne kadar Elon Musk bu olayı kısa süre içerisinde yalanlasa da an itibarıyla Bitcoin 40.000 Dolar seviyelerinde gezinmeye devam ediyor.

Piyasaların en büyüğü olan Bitcoin, kötü bir hafta geçiriyor ve düşüş ivmesinin devam ettiğini de net bir şekilde görebiliyoruz. Çin daha önce de buna benzer birtakım adımlar atmıştı ve bu da kripto paralar ile ilgili atılan son adım olarak kayıtlara geçti.

Tesla, Bitcoin Ödemelerini Durdurdu!

tesla ve btc

Elon Musk, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada Bitcoin ile ödeme almayacaklarını dile getirdi ve aslında düşüş tam olarak bu açıklama ile birlikte başladı. Bunun yanı sıra Bitcoin’in bir çılgınlık olduğunu ifade ederek de yangına körükle gitti diyebiliriz. Üretiminde harcanan enerji elbette çok fazla ve bu da onu doğa düşmanı bir varlık haline getiriyor. Fakat yıllardır bunun bilincinde olan bir insanın kısa bir süre önce açıklama yapmış olması da kafaları karıştıran bir diğer husus olarak karşımıza çıkıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Türk Borsalarından 2019 Atağı! BitTürk 13 Yeni Kripto Parayı İşleme Açtı

Sektörün en büyüğü ve en güçlü varlığı hali hazırda düşüş kaydetmeye devam ediyor. Yakın gelecekte neler olacağını en az sizler kadar merak içerisinde bekliyoruz. Var olan gelişmeleri de yine bu mecra aracılığı ile detaylı bir şekilde aktaracağız.

Aslında yalnızca Bitcoin değil, Ethereum da bu düşüşe ayak uydurdu ve yine piyasada birçok dijital varlık da benzer bir ivme sergiledi. Düşüş hafta boyunca devam edebilir ve yatırımcıların temkinli olmaları gerekiyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu