Kripto Para Haberleri

Çin’den Kritik Hamle: Yeni Düzenleme mi Geliyor?

Hepimizin bildiği gibi Çin, yakın dönemde kripto para madencilik faaliyetlerini durdurmuştu. Yaşanan madencilik olayları ülkede çok can sıkıcı bir hale gelmiş, kripto para piyasası bir hayli zarar görmüş ve toparlanması epey vakit almıştı. Ancak uzun süre sonra bir gelişme yaşandı ve Çin, madencilik faaliyetlerini düzenlemek için kolları sıvadı.

Çin, konuyla ilgili bazı kısıtlamalar getirmek istediğini geçtiğimiz dönemde de belirtmişti. Bunun sebebi ise, madencilik faaliyetlerinin gereğinden fazla enerji tüketimi gerçekleştirmesi ve ülkenin finansal durumuna bir tehdit olarak görülmesi olarak açıklanmıştı. Ülke, madencilik konusuyla ilgili yeni bir adım atmaya karar verdi ve Çin’in Hebei Eyaleti ile Çin Halk Bankası, düzenleme için birlikte hareket edeceğini kamuoyuna duyurdular.

İlginizi Çekebilir: BTC, ETH ve DOGE için 2021 Yılı En İyi Madencilik Donanım Ekipmanları

Şirketler Kontrol Altında Tutulacak

madencilik

Yeni düzenlemede öncelik olarak, madencilik faaliyeti gerçekleştiren şirketler yoğun bir şekilde takip edilecek. Bu durumda şirketler, bilgi işlem gücünden mahrum bırakılmış olacaklar. Devlete ait olan şirketler düzenleme ile ilgili öncü olması beklenirken, üniversiteler gibi önemli kurumlarda bilgi işlem gücüne bağlı faaliyetleri hazırlayıp rapor edicekler.

Önümüzde ki ay itibariyle eyaletteki birçok departman, madencilik faaliyetleri ile bağlantısı olan şirketleri kontrol altına almaya başlayacak. Olası bir madencilik faaliyetine rastlanması durumunda, internet erişiminden elektrik kesintisine kadar belli hamleler yapılıp, faaliyetin engellenmesi planlanıyor.

İlginizi Çekebilir: Ethereum Madenciliği (Mining) Nedir? Nasıl Yapılır?

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün