Kripto Para Haberleri

Çin’den Piyasalara Darbe Vuracak Bir Yasak Daha

Çin, kısa bir süre önce madencilik faaliyetlerini yasaklamış ve devamında gelen bitcoin düşüşü ile birlikte piyasalara etki etmişti. Bunun en önemli nedeni olarak ise kendi çıkartacakları kripto para olarak gösterildi. Çin, yasaklara devam ediyor ve yakın zamanda ortaya atılan iddiaların gerçek olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Madencilik faaliyetlerinin yanı sıra üretim yapılan cihazların satışı da yasaklandı.

Uzmanların bazıları Çin2in geri adım atacağını ve bu kararından döneceğini düşünüyordu ancak yeni bir yasak ile birlikte bu konuda ne kadar ciddi ve ısrarcı olduklarını da net bir şekilde görmüş olduk. Madencilik faaliyetlerinde kullanılan cihazların satışı ülke genelinde yasaklandı. Satış yapanlar ve satın alanlar hakkında işlem başlatılacak ve yaptırımların da çok daha büyük ve güçlü olacağı ifade ediliyor.

Üretimin merkezi olarak gösterilen Çin kendi ayaklarına sıkmaya devam ediyor ve bunun için geçerli bir neden sunduklarını düşünüyorlar. Madenciler ise tedirgin. Hatta birçokları ülkeyi terk etmeye başladı ve üretim faaliyetlerine Teksas’da devam edeceklerini ed hatırlatmak gerekiyor.

Sıkı Önlemler Alındı

çin kripto madenciliği

Faaliyetlere devam eden ya da bu konuda adım atan madencilerin yerleri tespit edilerek cihazlara el konuluyor. Bunun yanı sıra satış yapan şahıs ve şirketler için de büyük yaptırımlar kapıda. Üretim merkezi olarak lanse edilen ve bu alandaki en büyüklerden biri olan Çin, bir anda karar değiştirdi ve bu unvanı kendi elleriyle geri çevirdi.

Şimdilerde madencilerin büyük bir kısmı faaliyetlerine Amerika Birleşik Devletleri’nde devam etmeyi düşünüyor ve büyük göç başlamış durumda. Geri adım atacağı düşünülen Çin, tam aksine ileriye gitmeye devam ediyor ve üretim cihazlarının satışının da yasaklandığını an itibarıyla öğrenmiş bulunuyoruz.

Cihaz satışı yapan şahıs ve firmalar yakından takip ediliyor ve kısa bir süre sonra tüm cihazlara el konulacağı gerçeğini de unutmamak gerekiyor. bu haberler pek de olumlu değil ve kripto para borsasına nasıl yansıyacağını da az çok tahmin edebiliyoruz. En büyük sorun da tam olarak budur.

İlginizi Çekebilir: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu