Çin’den yeni açıklama

1 Dakikada Okunabilir


Çin, 2017 yılında tekrar kripto para ve kripto para borsası işlemlerini yasakladığı, kripto kullanımının finansal sektöre etkisinin bir etkisinin olup olmayacağı hakkında ciddi bazı kararlara imzasını attı. Kripto para borsaları ve kripto paraları yasaklayan kararlar henüz kesin olarak Çin’de alınmadı ancak kripto para kararlarının ülkede etkisi kısa vadede etkili olamamışa benziyor.

Çin Merkez Bankası Hukuk Araştırma Birliği Konseyi Üyesi Xiao Wei, kullanımı için bir hüküm olmasa da, vatandaşların Bitcoin’i güvenle tutabileceklerini ve kullanabileceklerini açıkladı. Ülke, İlk ICO’lar hakkında da tam bir yasaklama getirdi, ancak Bitcoin’e sahip olmak üzerinde bir yasal değişiklik kararına hiçbir imza atmadı.

2013’te Çin, Bitcoin’in kendisinin yasal niteliğinin net bir tanımını ve açıklamasını kamuya açıkladı: belirli bir sanal emtia, yani“ mülkiyet ”statüsü. mülkiyet olarak geçebilir, Çin Yasası ile bu tür mülkiyetler korunur. Xiao Wei, buna dayanarak, Bitcoin’e sahip olmanın Çin’de yasal olduğunu açıkladı.

Benzer şekilde, hükümet kanadından da yapılan resmi açıklamalarda kripto para işlemlerinin yasal olmadığı uyarısı yapıldı ancak kripto para birimlerinin yasal olup olmadığı ile ilgili kesin bir karara varmadı.

Nasıl elden çıkarılacağı, sahibinin özel hakkıdır ve başkalarının müdahale etme hakkı yoktur. 

Wei’nin açıklamaları, Çin hükümetinin kripto para birimleri kullanımı konusunda kısıtlayıcı bir politikaya sahip olduğunu ve Bitcoin’in kendisiyle ilgili toplam 461 bekleyen dava olduğunu kapatabilecek bir açıklama değil.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
242
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
242
Şaşkın
Lol Lol
363
Lol
Harika Harika
242
Harika
Korkunç Korkunç
201
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!