Kripto Para Haberleri

Çin’in kripto parası Çinlileri şimdiden kuşkulandırıyor!

Çin Halk Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından bir dijital kripto para projesi üzerinde henüz kısa süre içerisinde çıkması beklenmiyor olsa da tanıtım yapılması bekleniyor. Trilyon dolarlık ekonomisi ile dünyanın 2. en büyük gücü konumundaki ülke sürekli olarak son zamanlarda kripto para birimlerini tartışmaya devam ediyor. Bitcoin ve kripto paraları yasaklamak gibi bir düşüncesi bulunmayan Pekin yönetiminin kripto paralar ile arası pek iyi değil. Birçok insan Çin’de kripto para birimlerinin gelecekte yasaklanıp yasaklanmayacağı hakkında merak içerisinde olsa da yatırımcıların büyük bölümü kripto para birimi sahibi olmaya devam ediyor ve yeni yatırımcılarda kripto para alarak pazarda yer almayı sürdürmekte kararlı görünüyor.

Çin’in kendi kripto para birimi projesinden bir süre sonra ülkede kripto para birimlerinin kalıcı olarak yasaklanabileceği iddiaları da gündeme gelmiyor değil. Pekin’in kripto para birimlerini yasaklamasa bile Çin Halk Bankası tarafından kripto para sunulmasından bir süre sonra bunu dünyanın demokratik olmayan ülkelerinden Venezuela’daki gibi bazı devlet kurumu ödemelerinde tek seçenek olarak zorla kullanılmasını isteyebilecek olduğuna dair iddialar yayınlanıyor ve bu iddialar Çinli yatırımcıları kuşkulandırıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Changpeng Zhao: Çin, Blockchaini Destekleyen Diğer Ülkeler Tarafından Takip Edilecek

Bitcoin ve kripto paraların yasaklanmadığı ve baskı altında olduğu Çin’de insanlar kripto paralara çok büyük bir ilgi göstermeye devam ediyorlar.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu