Kripto Para Haberleri

Çinli Bireysel Yatırımcılar İşlemlerine Devam Ediyor

Çin, kısa bir süre önce yasaklamalar ile gündeme gelmiş ve finans kuruluşlarının kripto para ödemelerine engel koymuştu. Bu engellemeler ise bireysel yatırımcıları herhangi bir şekilde durdurmadı ya da bir aksaklık yaşanmadığını da yine net bir şekilde görebiliyoruz. An itibarıyla al sat yapan yatırımcıların sayısı bir hayli fazla ve artarak devam ediyor diyebiliriz.

Bunun yanı sıra madencilik faaliyetlerinin de aktif bir şekilde devam ettiğini hatırlatmak gerekiyor. Çin, kendi kripto parasını bir adım daha öne taşımak ve denetimi güçlendirmek adına bu tür bir hamlede bulundu ancak herhangi bir işe yaramadığını görebiliyoruz. Piyasalara verdikleri zarar ise 1 trilyon Dolar’ı aşmış durumda. Kısa bir süre önce bunun haberini de yapmıştık ve Bitcoin ile birlikte Ethereum’da yaşanan düşüşün en önemli nedenlerinden bir tanesi de bu idi.

Yasaklar ne yazık ki etkili olmuyor ve insanların kripto para piyasalarına olan ilgisi de her geçen gün biraz daha artıyor diye düşünüyoruz.

Çin Neden Böyle Bir Hamle Yaptı?

Bu adımın altında yatan belli başlı nedenler var ve aslında az önce de bu nedenlerden birine değindik. Her hükümet kendi kripto para birimini yani resmi varlığını daha popüler ve daha bilinir hale getirmek istiyor. Bunun için verilen mücadele net bir şekilde gözler önüne seriliyor ve Çin de bunu yerine getiren ülkelerden bir tanesidir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  PayPal, Kripto Para Araştırmaları Yapıyor

Bunun yanı sıra piyasalardaki dolandırıcılık olaylarının önüne geçmek ve denetimi daha sıkı hale getirmek için de bu adımı attıklarını düşünüyor ve biliyoruz.

Son olarak vergi konusu uzunca bir süredir gündemde ve bunun için de gerekli tüm adımlar atılmış durumda. Kripto para piyasası ve dijital varlıklar, dünya ekonomisinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Ayak uydurmaya çalışan ülkeler de kendi görüşleri ve ön görüleri doğrultusunda gerekli hamleleri yapıyorlar. Çin, kısıtlama ve yasaklar ile birlikte öncü isimlerden biri oldu ancak bu adımların pek de işe yaramadığını bir kez daha görmüş olduk.

 

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu