Kripto Para Haberleri

Çinli dev şirket, 50 milyon dolarlık BTC ve ETH alarak kripto varlığını 90 milyon dolara çıkardı

ABONE OL:

Çinli teknoloji şirketi Meitu, bu seferde toplamda 50 milyon dolar değerinde Ethereum ve Bitcoin satın aldı. Meitu’nın kripto para yatırımı bugün 90 milyon dolara yükseldi.

Çinli teknoloji şirketi Meitu kısa süre önce 50 milyon dolar değerin BTC ve ETH’ye yeni bir yatırım daha yaptığını duyurdu. Bu yatırım ile şirketin kripto para yatırımı neredeyse 90 milyon dolara çıktı. Hong Kong ve Çin borsalarında listelenen şirket, 17 Mart’ta 379 adet BTC’yi 17.9 milyon dolara ve 15.000 ETH’yi 22.1 milyon dolara satın aldığını söyledi.

Meitu kripto paraları benimsedi

Meitu son duyurusunda, kripto para birimlerinin hala günümüz dünyasında kendine yer arama aşamasındayken blok zinciri teknolojisinin mevcut finans ve teknoloji endüstrilerinde büyük bir yenilik olma potansiyeline sahip olduğuna inandığını belirtti.

Meitu:

Yönetim Kurulu, 2005 yılındaki mobil internet endüstrisine benzer bir şekilde blockchain endüstrisinin hala erken aşamada olduğuna inanıyor. Bu çerçevede kurul kripto para birimlerinin değerin takdir edilmesi için yeterli alana sahip olduğuna inanıyor.

Şirket ayrıca Tesla ve Microstrategy gibi büyük kurumları sayesinde Bitcoin satın alma eğiliminin artmasını, kripto para birimlerinin mal ve hizmetler konusunda ana akımda bir ödeme şekli olarak artan kabulünü ek satın alma nedenleri olarak gösterdi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum Fiyat Analizi 10 Nisan 2020

Meitu, 2016 yılında halka açıldı ve Çin ve Hong Kong borsalarında listelendi. Teknoloji şirketi, kullanıcıların Çin anakara, Hong Kong ve Tayvan’da popüler olan fotoğrafları düzenlemesine olanak tanıyan bir uygulama olan MeituPic’i geliştirdi.

Çinli gazeteci Wu BlockChain, 5 Mart’ta ilk yatırımının açıklanmasının ardından Meitu’nun büyük miktarda Bitcoin satın alan ilk Çinli şirket olduğunu söyledi.

Çin’de kripto paralar neredeyse yasak

Bununla birlikte, Çin’deki düzenleyici ortam oldukça belirsiz olduğundan dolayı halka açık birçok Çinli şirketin yakın gelecekte yüklü miktarda kripto para alımlarını duyurması pek de olası görünmüyor. Çin şu anda Bitcoin’i sanal bir emtia olarak kabul ediyor, ancak ticaret platformlarının sanal para birimleri veya tokenler konusunda yasal ihaleye girmelerini yasaklıyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu