Çinli tüccarın 2.000 BTC kaybettiği için intihar ettiği iddiası

1 Dakikada Okunabilir


Bugün gündeme gelen Çinli bir tüccarın kripto para birimi kaybı sebebi ile intihar ettiği ancak pek bir bilgi verilmeyen haberler üzerine bazı kripto para birimi sahibi yatırımcılar korktu. Bitcoin yatırımcısı olarak bilinen ve adının Hui Yi olduğu açıklanan adam ile ilgili olarak Çin basınında çıkan haberlerde adamın BitMex kripto para birimi borsası tarafından ilk kez sunulan 100x kaldıraçlı işlemlere başvurduğu ve bunun sonucunda işlemin sonucunda 16.2 milyon dolar değere sahip 2.000 BTC kaybettiği açıklandı.

Adamın bu kaybının ardından kısa süre içerisinde kendisini ‘bir şekilde’ öldürdüğü yerel Çin basınında büyük yankı gördü. Hui Yi hakkında yerel basında çıkan iddialar bu kadar büyük Bitcoin varlığının tamamının kendisine ait olmadığı, müşterilerine ait bir paradan söz ediliyor olduğu için böylesine bir kötü seçim yapmış olabilecek olduğu yankılandı. Çin medyası, Pekin yönetimine çağrıda bulunarak bu ve buna benzer olaylara karşı önlemlerin en üst düzeye çıkarılması uyarısında bulunurken, bu olayın Pekin yönetiminin ”kripto para baskılarını” artırmasına yardımcı olabilecek bir haber olacağı iddia edildi.

Hui Yi hakkında bir diğer iddia ise adamın bu işlemde tüm zararın kendisinden kaynaklandığı, yapılan işlem sonucunda daha fazla kazanç elde etme umudu ile tüm varlıklarını bir anda riske etmesi ile çok büyük olan bir kayıp yaşadığı iddia edildi. Sanılanın aksine kripto para sebebi ile bir ölüm olmadığı da ortaya çıktı.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
201
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
201
Şaşkın
Lol Lol
322
Lol
Harika Harika
201
Harika
Korkunç Korkunç
161
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!