Kripto Para Haberleri

Çinli Üreticilerden SSD Hamlesi

Chia coin hakkında daha önce haber yapmıştık. Piyasanın en genç ve en taze varlıklarından bir tanesi olmasına rağmen kısa süre içerisinde büyük sükse yarattı ve milyonlarca insana ulaşmayı başardı. Sosyal medya desteği ile birlikte geniş kitlelere ulaşması pek de zor olmadı diye düşünüyoruz. Chia coin’in popülaritesi her geçen gün artıyor ve bu durum gelecek yıllarda ssd ve hdd kıtlığını da beraberinde getirecektir.

Teknolojik kıtlık denilen şey tam olarak budur. Hatırlarsanız nvidia da bunun için bir önlem almak durumunda kalmıştı ve madencileri kısıtlamak adına bazı sınırlamalar getirdi. Peki ama Chia coin daha popüler olduğunda ssd ve hdd konusunda neler yapılacak?

Haberimiz tam da bu soruya yanıt veriyor. Çinli üreticiler, kendi ssd’lerini üretebileceklerini fark etti ve bunun için kolları sıvadılar. İhtiyaca yönelik üretimin ya ı sıra stokları doldurmak adına daha fazlasını da üretebileceklerini dile getirdiler. SSD ile birlikte yüksek depolama cihazlarına ilginin artması gayet normal. Madenciler ile birlikte ihtiyaç her geçen gün biraz daha artıyor ve buna çözüm üretmek de şart oldu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Starbucks kripto para kabul edecek mi?

Güçlü SSD’ler Üretmek Mümkün mü?

Bizler bu soruya yanıt ararken Çinli üreticiler çoktan harekete geçti ve üretimin başladığını durdular. Bu sayede ilerleyen yıllarda teknolojik kıtlıktan en az etkilenecek ülke de Çin olabilir. Bu arada madencilik konusunda da en aktif ülkelerden biri olduğunu unutmamak gerekiyor. Çin, yeni dönem para birimleri ve madencilik konusu ile yakından ilgileniyor ve bu konuda ne denli başarılı oldukları gerçeğini de unutmamak gerekiyor.

SSD üretimi ile birlikte kıtlık sorunu da ortadan kalkacak ve her daim dolu bir stok alanı yaratılacak. Bunu düşünen ve ilk kez harekete geçen ülke Çin oldu. Bu arada ön görüleri ne katılıyoruz ve gelecek yıllarda teknolojik kıtlık tüm dünyayı etkisi altına alacaktır. Ülkeler artık gıda stoklamak yerine ssd stoklar hale gelecektir. Şu an sizlere komik geliyor olabilir ancak yakın gelecekte böyle bir şey kesinlikle mümkün.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu