Anasayfa Altcoin Circle, Bu Altcoin Projesi ile Büyük Bir Ortaklığa İmza Attı!

Circle, Bu Altcoin Projesi ile Büyük Bir Ortaklığa İmza Attı!

Altcoin

Circle, Stellar üzerinde EURC stablecoin'ini piyasaya sürdü. Peki, bunun XLM fiyatı üzerinde bir etkisi olacak mı?

Circle, Bu Altcoin Projesi ile Büyük Bir Ortaklığa İmza Attı!

Euro destekli stabilcoin piyasası ivme kazanırken Circle, Stellar üzerinde euro'ya sabitlenmiş EURC stablecoin'ini piyasaya sürdü.

Stellar, Ethereum ve Avalanche'a katılarak Circle'ın euro'ya sabitlenmiş EURC stablecoin'ini destekleyen üçüncü blockchain ağı oldu.

Circle'ın ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı Rachel Mayer, 26 Eylül'de yayınlanan basın açıklamasında, stablecoin ihraççısının Stellar ile ittifakının özünün, "blockchain teknolojisinin temettülerinin finansal hizmetlere kolayca erişilemeyen bölgelerde yaşayan bireylere yayılmasını sağlamak" olduğunu belirtti.

Circle'ın Stellar Development Foundation ile olan derin ittifakının temelinde, finansal katılımı ilerletme ve dünya çapındaki insanlara mobil öncelikli, neredeyse anında ve düşük maliyetli ödeme çözümleri sunma konusundaki ortak kararlılığımız yatıyor. İnsani felaketlerden etkilenenlerin, hareket halindeyken veya sahadaki hizmetler kritik bir şekilde etkilendiğinde bile yardıma güvenli bir şekilde erişebilmelerini sağlamak için çalışıyoruz.

Açıklamaya göre; kısa bir süre önce İspanya'da faaliyet göstermek üzere lisans alan Ripio, Stellar ağında EURC ödemeleri, yatırma ve çekme işlemleri sunan ilk şirket olma özelliğini taşıyor.

Kripto para piyasasında euro destekli stablecoin'lerin kısa listesi; EURC, Tether tarafından çıkarılan EURt ve Malta merkezli Stasis'in EURS'sinden oluşuyor.

CoinMarketCap'ten alınan verilere göre; EURS, piyasa değerine göre en büyük euro destekli stablecoin'dir ve onu EURC ve EURt izlemektedir. EURS 131,15 milyon dolarlık piyasa değerine sahipken, EURC ve EURt sırasıyla 52 milyon dolarlık ve 38 milyon dolarlık piyasa değerine sahiptir.

XLM ve Son Dönemdeki Sıkıntıları

Circle, Bu Altcoin Projesi ile Büyük Bir Ortaklığa İmza Attı!

Yazının hazırlandığı sırada XLM fiyatı, 0,112 dolardan el değiştiriyor. Tokenin fiyatı, 10 Eylül'den bu yana istikrarlı bir şekilde yüzde 15 oranında geriledi. Bu durum, özellikle spot traderlar arasında tokene yönelik talebin düşük olmasından kaynaklanıyor.

Günlük grafikte gözlemlenen temel momentum göstergeleri, 10 Eylül'den bu yana XLM birikimindeki azalmayı doğruluyor. Temel momentum göstergeleri şu anda düşüş eğiliminde ve ilgili nötr bölgelerinin altında duruyor. Bu; XLM'nin günlük yatırımcıları arasında satış baskısının, birikimi geride bıraktığı anlamına geliyor.

Tokenin Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Para Akışı Endeksi (MFI), yazının hazırlandığı sırada 37,66 ve 18,39 seviyesinde. Ayrıca, altcoinin fiyatı Bollinger Bantları göstergesinin alt bandına dayanarak satış baskısının gücünü teyit etti. Bunu tipik olarak bir fiyat düzeltmesi izlese de genel piyasanın zayıf duyarlılıkla şiddetlenen yatay hareketi kısa vadede bunu imkansız kılabilir.

Circle, Bu Altcoin Projesi ile Büyük Bir Ortaklığa İmza Attı!

Türev piyasasında açık pozisyonda istikrarlı bir düşüş yaşandı. Coinglass tarafından takip edilen veriler, 12 Eylül'den bu yana XLM'nin açık pozisyonunda yüzde 33'lük bir düşüş olduğunu ortaya koydu. Bu da XLM'yi elde tutmaya yönelik genel ilgisizliği doğruluyor. Tokenin vadeli işlem piyasasındaki katılımcılar, son birkaç hafta içerisinde pozisyonlarından giderek daha fazla çıktı.

Kaynak: AMBCrypto

Circle, Bu Altcoin Projesi ile Büyük Bir Ortaklığa İmza Attı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik