Anasayfa Sektörel Circle: Bu Coin'ler, SEC-Binance Davasının Dışında Bırakılsın!

Circle: Bu Coin'ler, SEC-Binance Davasının Dışında Bırakılsın!

Sektörel

Circle; stablecoin'lerin, SEC ile Binance arasındaki davanın dışında bırakılmasını istiyor.

Circle: Bu Coin'ler, SEC-Binance Davasının Dışında Bırakılsın!

Circle, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) kripto para borsası Binance'e karşı açtığı davanın bir parçası olarak protesto notu verdi.

Firma, stablecoin'lerin menkul kıymet olarak kabul edilemeyeceğini, bu nedenle söz konusu varlıkların davanın dışında bırakmasını istedi. İtirazda, bu tokenlerin yatırım sözleşmesi niteliği taşımadığı belirtiliyor.

Circle'ın başvurusunda şu ifadeler yer alıyor:

Onlarca yıllık içtihat hukuku, bir varlık satışının - satıcının satış sonrası vaatlerinden veya yükümlülüklerinden ayrı olarak - bir yatırım sözleşmesi oluşturmak için yeterli olmadığı görüşünü desteklemektedir.

Circle: Bu Coin'ler, SEC-Binance Davasının Dışında Bırakılsın!

Şubat ayında Circle CEO'su Jeremy Allaire, stablecoin'lerin SEC değil, bankacılık düzenleyicisi tarafından düzenlenmesi gerektiğini belirtti. Bu açıklamayı, Komisyonun menkul kıymet olarak sınıflandırdığı BUSD'nin piyasaya sürülmesindeki rolü nedeniyle SEC'in Paxos'a açtığı davaya yanıt olarak yaptı.

Binance, SEC'in Baskısı Altında Kaldı

Haziran ayında SEC, Binance USD (BUSD) stablecoin de dâhil olmak üzere 115 milyar dolar değerindeki kripto varlıklarını menkul kıymet olarak sınıflandırarak Binance ve CEO'su Changpeng Zhao'ya dava açtı. Komisyon, BUSD'nin satışlarının platformun ödül programlarına katılımdan elde edilecek kâr beklentisiyle desteklendiğini ve bunun da onu bir yatırım sözleşmesi haline getirdiğini kaydetti.

Circle: Bu Coin'ler, SEC-Binance Davasının Dışında Bırakılsın! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik