Anasayfa Altcoin Circle, Filipinler Borsası ile Stratejik Bir USDC Ortaklığı Kurdu!

Circle, Filipinler Borsası ile Stratejik Bir USDC Ortaklığı Kurdu!

Altcoin

Circle, USDC stablecoin'i tanıtmak için Filipinler borsası Coins.ph ile stratejik bir ortaklığa imza attı.

Circle, Filipinler Borsası ile Stratejik Bir USDC Ortaklığı Kurdu!

ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin USDC'nin ihraççısı Circle, yeni bir yerel ortaklıkla Filipinler'deki varlığını artırıyor.

Circle, 10 Ekim'de Filipinler'de büyük bir kripto para borsası ve dijital cüzdan sağlayıcısı olan Coins.ph ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Şirketler, ortaklığın bir parçası olarak Coins.ph ve Circle'ın "USDC ödemeleri konusunda farkındalık yaratmak" ve "Filipinlilerin sınır ötesi para transferleri için daha az ödeme yapmalarına ve daha hızlı işlem yapmalarına yardımcı olmak" için birlikte çalışacaklarını söyledi.

Dünya Bankası verilerine atıfta bulunan şirketler, Asya'ya 200 dolarlık bir ödeme göndermenin ortalama maliyetinin 2022 yılında yüzde 5,7 olduğunu da eklediler. Filipinler Merkez Bankası'na göre, Filipinler'de 2021 yılında yetişkin nüfusun yüzde 44'ünü oluşturan bankasızlar için havalelerle ilgili durum daha da karmaşık.

Circle ve Coins.ph tarafından yapılan ortak duyuruda, "Sadece 2022 yılında 36,1 milyar dolarlık akış ile havaleler, Filipinler ekonomisine hayati bir katkıda bulunmaya devam ediyor ancak geleneksel havale kanalları, genellikle yüksek ücretler ve uzun işlem süreleri içeriyor." denildi. 

Filipinlilerin Havale için USDC Kullanmayı Öğrenmeleri Sağlanacak

Circle, Filipinler Borsası ile Stratejik Bir USDC Ortaklığı Kurdu!

Şirketler arasındaki son ortaklık, dünyanın en büyük havale alıcılarından biri olan Filipinler'den başlayarak mevcut havale ortamını iyileştirmeyi amaçlıyor. Proje, yurt dışındaki Filipinlilerin havale için USDC kullanmayı öğrenmelerine yardımcı olacak eğitim kampanyaları ve toplumsal katılım girişimlerini içeriyor.

Coins.ph CEO'su Wei Zhou, "Coins.ph'nin Circle ile ortaklığı, USDC'nin 18 milyon Filipinli kullanıcımız ve onların yurt dışındaki aileleri ve sevdikleri için nasıl daha hızlı, daha düşük maliyetli ve daha erişilebilir bir havale seçeneği sağlayabileceğini göstermeyi amaçlıyor." dedi ve ekledi:

Web3 teknolojisindeki son yeniliklerimizle birlikte bu girişim; Coins.ph'nin, kullanıcıların günlük yaşamları üzerinde somut bir etkisi olan yenilikçi hizmetlere erişimlerini sağlama konusundaki kararlılığını göstermektedir.

2014 yılında kurulan Coins.ph, Filipinler'de önemli bir kripto para borsasıdır ve aynı zamanda kullanıcıların dijital cüzdanını kullanarak faturalarını ödemelerine ve para havale etmelerine imkân tanır.

Duyuru sırasında USDC, Coins.ph borsasında listelenen tek stablecoin değildi. CoinGecko'nun verilerine göre, Coins.ph'deki günlük USDC işlem hacimleri 44.500 dolar tutarındadır ve büyük bir rakip stablecoin olan USDT'deki tüm günlük işlemlerin sadece yüzde 13'ünü oluşturmaktadır.

CoinGecko'ya göre borsa, yazının hazırlandığı sırada günde yaklaşık 1 milyon dolarlık işlem yapıyor.

Circle, Filipinler Borsası ile Stratejik Bir USDC Ortaklığı Kurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Güvenli Ödemelerin Yeni Adresi PayPal USD (PYUSD) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi 20 Bitcoin Cüzdanı
Rehber Hüseyin Özlan
Token Swap Nedir? Nasıl Yapılır?
Rehber Banu Fırıncılar
ERC-20 Tokenleri Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar