Anasayfa Altcoin Circle, Önemli Gelişmeyi Duyurdu! Kripto Erişilebilirliği Artacak...

Circle, Önemli Gelişmeyi Duyurdu! Kripto Erişilebilirliği Artacak...

Altcoin

Circle, Singapur'da sıfır ücretli para basma tesisi Circle Mint'i tanıttı. Şirket, bu sayede kripto erişilebilirliğini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Circle, Önemli Gelişmeyi Duyurdu! Kripto Erişilebilirliği Artacak...

USD Coin (USDC) stablecoin'in ihraççısı Circle, sıfır ücretli para basma tesisi Circle Mint'in Singapur'da faaliyete geçtiğini duyurdu.

Bu stratejik girişim, Circle'ın Haziran 2023'te Singapur Para Otoritesi'nden (MAS) Büyük Ödemeler Kurumu (MPI) lisansını almasının hemen ardından geldi.

Stabilcoin ihraççısı, bu tesisin tanıtımının kendilerini dijital para birimleri alanına güvenilir bir ağ geçidi olarak konumlandırdığını ve Singapur'daki müşteriler için sorunsuz ve güvenli bir deneyim sağladığını iddia ediyor.

Circle, Önemli Gelişmeyi Duyurdu! Kripto Erişilebilirliği Artacak...

Circle Mint Facility Hangi Özelliklere Sahip?

Circle Mint Facility'nin temel özellikleri şunlardır:

  • Sıfır Basım Ücreti: Firma, müşterilerine USDC'nin hem basımı hem de kullanımı için sıfır ücret gibi benzersiz bir avantaj sunuyor. Bu hamle, geleneksel broker ve satıcılar ile sıklıkla ilişkilendirilen ek riskleri, ekstra ücretleri ve uzun işlem sürelerini ortadan kaldırıyor.
  • Anında Kullanılabilirlik: Kullanıcıların banka hesaplarındaki itibari paralar, katılımcı bankaların anında ödeme ağlarından yararlanılarak hızlı ve otomatik olarak USDC'ye dönüştürülebilir. Circle Mint Singapore, bölgesel bankacılık raylarına erişimi genişleterek neredeyse anında ödemeleri kolaylaştırmak ve verimli ve hızlı işlemler sağlamak için gelecek planlarına sahiptir.
  • MAS Düzenlemeleri ile Uyumluluk: Circle Mint Singapore'un titiz tasarımı, MAS düzenlemeleriyle sorunsuz bir uyum sağlayarak finansal faaliyetlerin yerleşik düzenleyici çerçeve içinde verimli ve güvenli bir şekilde yürütülmesini garanti eder.

Dijital para biriminin benimsenmesi Asya Pasifik bölgesinde ilgi görmeye devam ederken Circle Mint Singapore, sıfır ücretli USDC basımı ile kripto erişilebilirliğini kolaylaştırmayı hedefliyor. USDC stablecoin'in arkasındaki firma, 2024 yılında halka arz olmayı planlıyor.

Kaynak: Cryptonews

Circle, Önemli Gelişmeyi Duyurdu! Kripto Erişilebilirliği Artacak... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Kripto Ticaretinin Kralı: Merkezi Olmayan Borsalar (DEX) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Güvenli Ödemelerin Yeni Adresi PayPal USD (PYUSD) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?
Rehber Burak Atik