Anasayfa Altcoin Circle'dan Dev Solana Adımı! Stablecoin Ağa Entegre Edildi

Circle'dan Dev Solana Adımı! Stablecoin Ağa Entegre Edildi

Altcoin

Circle'ın euro destekli stablecoin'i Solana ağına entegre ettiği bildirildi.

Circle'dan Dev Solana Adımı! Stablecoin Ağa Entegre Edildi

Önde gelen stabilcoin ihraççısı Circle, euro destekli dijital para birimi EURC'nin Solana blockchain'inde piyasaya sürüldüğünü duyurdu. EURC'nin Solana'nın platformuna eklenmesi, dijital para işlemleri alanında kullanıcılara ve geliştiricilere yeni seçenekler sunacak.

EURC, küresel, anında ödeme ve 7/24 zincir üstü döviz (FX) operasyonlarını kolaylaştırmayı amaçlayan, tamamen ayrılmış, euro destekli bir stablecoin olarak tasarlanmıştır. EURC'nin yüksek hızlı ve düşük maliyetli ağıyla bilinen Solana'daki lansmanı, Circle'ın stablecoin tekliflerinin genişletilmesini ve küresel dijital varlık pazarında euro'ya yönelik erişimde potansiyel bir artışı temsil ediyor.

Circle'dan Dev Solana Adımı! Stablecoin Ağa Entegre Edildi

Solana ağındaki çeşitli merkeziyetsiz finans (defi) protokolleri ve dijital cüzdanlar, halihazırda EURC için destek eklemiştir. Bunlara Jupiter Exchange, Kamino Finance ve çok daha fazlası dahildir. Coinbase Wallet, Glow Wallet, Phantom ve Solflare Wallet gibi dijital cüzdanlar da EURC desteği sağlayacak şekilde ayarlanmıştır.

EURC'yi Destekleyen Blockchain Ağlarının Sayısı Dörde Yükseldi

Lansman, Solana'nın Avalanche, Ethereum ve Stellar'a katılmasıyla EURC'yi destekleyen blockchain ağlarının sayısını dörde çıkardı. Bu genişleme, Circle'ın stabilcoin tekliflerini çeşitli blockchain ekosistemlerinde çeşitlendirmeye yönelik devam eden stratejisini yansıtıyor.

EURC gibi stablecoin'ler, dijital varlık piyasasında önemli bir rol oynuyor ve itibari para birimleri ile kripto para birimleri arasında bir bağlantı görevi görüyor. Blockchain ağları üzerinde ticaret ve işlemleri destekleyen stablecoin'ler, özellikle istikrarsız finansal sistemlerin olduğu bölgelerde geleneksel bankacılık yöntemlerine alternatif sunuyor. Analistler, daha fazla platformun bu dijital tokenları entegre etmesiyle birlikte şu anda değeri yaklaşık 130 milyar dolar olan stablecoin pazarında önemli bir büyüme bekliyor.

EURC'nin piyasa değeri yaklaşık 55 milyon dolar seviyesinde yer alırken, USDC'nin piyasa değeri 24 milyar dolar ve USDT'nin piyasa değeri 90 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Tether, ayrıca EURT olarak bilinen euro'ya bağlı bir token sağlıyor. Şu anda EURT'nin tirajı 36,38 milyon seviyesinde bulunuyor.

Circle; EURC'yi, AB'nin yaklaşan dijital varlık düzenlemeleriyle uyumlu hale getirmeyi ve onu düzenlenmiş bir e-para tokenı olarak konumlandırmayı planlıyor. Circle'ın EURC'yi düzenlenmiş bir e-para tokenı olarak tanıtma hareketi, kendisini istikrarlı ve güvenli stablecoin ihracında lider olarak konumlandırarak stablecoin piyasasındaki rakiplerinden farklı hale gelmeye yönelik son hamlelerinden biridir.​

Circle'dan Dev Solana Adımı! Stablecoin Ağa Entegre Edildi içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar