Kripto Para Haberleri

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Beklemeye alındı

Bitcoin’in güvenli liman hikayesi işe yaramıyor olabilir, ancak sözleşmeleri kesinlikle bir çeşit “güvenli liman” görevi görüyor.

Korona virüs salgınından etkilenen küresel pazarlar şimdi de petrol arz şoku tarafından sert bir şekilde vuruldu. 9 Mart’ta Rusya ve OPEC lideri Suudi Arabistan, virüs salgını nedeniyle azalan talep nedeniyle petrol fiyatlarının dengelenmesi konusunda fiyat savaşına girdi. Petrol fiyatları 1991 Körfez Savaşından bu yana en düşük seviyesine geriledi ve ABD ham petrolü günde %34 düştü.

Hisse senedi piyasaları, özellikle S&P500 de bir gerileme gördü. Geçen hafta %7,4’lük bir yükselişin ardından pazartesi günü %4,5 gibi büyük bir düşüşle S&P500 2736 puana geriledi. Piyasalara duyulan güven düşerken hükumete olan güven de azaldı. ABD’nin 10 yıllık para piyasası tahvil getirisi ilk kez %0,5’in altına düştü.

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Sözleşme Hacmi

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Beklemeye alındı –

Kurumsal ve kamusal duygunun kötü durumda olduğunu söylemeye gerek yok. Şaşırtıcı bir şekilde, küresel pazarlara “bağlı olmayan” varlık Bitcoin de satışların kurbanı oldu. 7 Mart’tan bu yana, en iyi kripto para değerinin %14,3’ünü kaybetti ve 2020 kazanımlarının çoğunu geri aldı ve şu anda 7,930 dolardan işlem görüyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin, Ethereum’u Geçemiyor

Bununla birlikte, Bitcoin düşüşünün şiddeti ve hızı, kurumsal zihniyette bir değişime işaret ederek vadeli işlemler pazarını yeniden canlandırdı. Haftalarca düşük ticaretin ardından Chicago Ticaret Borsası (CME) fiyat düşüşünün ortasında 9 Mart’ta 11.291 BTC Vadeli İşlem sözleşmelerinin ticareti yaptı.

23 binden fazla sözleşmenin işlem gördüğü 18 Şubat’tan bu yana, günlük ortalama hacim 5.137 sözleşme oldu. 9 Mart’ta, hacim ortalamaya göre %119 artış gösterdi. Hacim arttıkça açık pozisyonlar azaldı. Hacim 3 haftanın en yüksek seviyesini gördüğü için, açık pozisyonlar 1 ayın en düşük seviyesini gördü. Aktif pozisyonlar 18 Şubat 2020 en yüksek seviyesi 3320 milyon dolardan %6 geride kalarak 192 milyon dolara düştü ve önemli miktarda pozisyon kapatıldı.

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Açık Pozisyonlar

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Beklemeye alındı –

Hisse senedi, kripto para ve petrol piyasaları toplu satışlara tanık olurken, Vadeli İşlemler piyasası aşağı yönlü ticaret ve pozisyonların kapandığını gördü.

Bu pazar için önemli bir noktadır. Geçen hafta, Federal Rezerv korona virüsünün neden olduğu “acil” ekonomik yavaşlama ışığında yerel faiz oranına 100 baz puanlık bir kesinti açıklamıştı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu