CNBC Analistleri: Bitcoin çok iyi durumda!

1 Dakikada Okunabilir


Bitcoin [BTC] fiyatının yükselişi ve düşüşü, bazı spekülasyonlara sebep olarak piyasada ciddi endişelere sebep oldu.

Piyasadaki en büyük kripto para birimi son zamanlarda 8.000 dolar fiyatı aştı ancak hemen kısa süre içerisinde 8.300 dolardan geri dönmek zorunda kaldı.

En son CNBC Fast Money programında konulan kripto para analistleri, bir gecede ‘yüzde 10’luk bir düşüşe neden olan kripto paranın, piyasayı canlandırıp olumsuz algıları kırabilecek olduğunu’ tartıştılar. Tartışma ayrıca Bitcoin pazarının yüzde 8,9 düşüşünü ve 21 milyar dolarlık piyasa hacminin 1 gün içerisinde silindiğini içerdi. Analistler ayrıca şunları da söylediler:

 

Bitcoin için çok etkileyici bir yıl oldu ve ardından gelen fiyat artışlar ve piyasa hacmindeki büyük oranda yaşanan artış bu gerçeğin kanıtı olarak tarihe geçmiştir. Yüzde 30 artış, Bitcoin’in dünyanın en büyük kripto para birimi parası için 8.000 doları geçmesi ile tekrar popüler olmasında ve geri döneceği sinyalini vermesinde etkili olmaktadır.

Tüm Bitcoin yatırımcıları, çizelgelere bakarsanız ve 4 Nisan’dan bu yana trend çizgisini izlerseniz, yükselişin tutarlı olduğunu ve son düşüşle bile fiyatın o trend çizgisinden yüksek olduğunu sizler hemen görebilirsiniz. 6800 $ işaretinin üstündeki fiyat tutuşu belirgindir ve bu, kripto para birimi için değerlerin iyi göründüğü ve kripto para biriminin değerinin artacak olduğunu göstermektedir.

Bitcoin fiyatı hakkında tartışmaların olduğu CNBC Fast Money programı boyunca, Bitcoin’in yatırımcılar açısından henüz kritik seviyede olmadığı ve değerinin standartlarını korumayı sürdürdüğü açıklandı.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
242
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
242
Şaşkın
Lol Lol
363
Lol
Harika Harika
242
Harika
Korkunç Korkunç
201
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!