Coin Center: İngiltere Kripto Paralarla İlgili Atmak İstediği Her Adıma Dikkat Etmeli

1 Dakikada Okunabilir


Coin Center isimli kar amacı gütmeyen ve kripto para sektörü ile ilgili olarak oluşturulmuş olan bir kuruluş İngiliz Kraliyet yönetimini uyardı. İngiliz yönetiminin kara para aklama ve AML yasaları ile kripto paraların gizlilik haklarını ihlal etmemesi gerektiğini söyleyen Coin Center, yetkili yönetime ‘tavsiye mektubu’ vererek kripto para sektörü ile ilgili nasıl adım atmaları gerektiği konusunda bazı öneriler sundu.

Yapılan açıklamada, kripto para sektörünün gizlilik esaslı olarak kalması gerektiği, sektörün ciddi sorunlar ile karşı karşıya olmadığı ve gizliliklerin ihlal edilebileceği bazı yeni kararları vermeden önce İngiliz Kraliyet ailesi ve İngiliz yöneticilerin bu konuyu iyi hesaba katmaları önerildi.

Gizlilik tehlikede!

Tüm dünyada kripto para birimi yatırımcıları çok gizli ve güvenilir olarak gördükleri için kripto para birimlerini tercih ediyor ve her sene kripto paralara olan gizlilik kaygıları hükümetlerin aldığı ve almayı düşündükleri bazı resmi kararların ötesinde daha büyük bir endişeye sebep olabiliyor.

İngiltere’de dünyada finans merkezinin yönetildiği bir ülke olarak kripto para birimleri hakkında alacak olduğu her bir karar ciddi önem taşıdığı için Coin Center tarafından yapılan uyarılar haklı uyarılar olabilir.

Coin Center tarafından bu konuda her ne kadar birçok uyarı yapılmış ve öneriler sunulsa da İngiltere verecek olduğu kendi kararlarında AB ile bile ciddi sorunlar ile karşı karşıya iken, Coin Center tarafından yapılan öneriler pek dikkate alınmayabilir ve bu konuda yönetim yine tepki çekebilecek AML ve CFT resmi kararlarına imzasını atabilir.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
161
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
161
Şaşkın
Lol Lol
282
Lol
Harika Harika
161
Harika
Korkunç Korkunç
121
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!