Anasayfa Sektörel Coinbase 2. Çeyrek Raporunu Paylaştı: Veriler Oldukça İlginç...

Coinbase 2. Çeyrek Raporunu Paylaştı: Veriler Oldukça İlginç...

Sektörel

Kripto para borsası Coinbase, 2. Çeyrek kazanç raporunu 3 Ağustos'ta yayınladı ve genel kayıplara rağmen önemli bir gelir bildirdi. İşte detaylar...

Coinbase 2. Çeyrek Raporunu Paylaştı: Veriler Oldukça İlginç...
Hızlı İçerik

Coinbase, çeyrekten çeyreğe (Q/Q) %8 düşüşle toplam gelirde 708 milyon dolar ve Q/Q'da %10 düşüşle 663 milyon dolar net gelir gördüğünü söyledi. Şirket ayrıca 97 milyon dolar net zarar ve 194 milyon dolar faiz, vergi, amortisman ve itfa öncesi düzeltilmiş kazanç (FAVÖK) elde etti.

Coinbase, Q/Q %13 düşüşle 2. çeyrekte 327 milyon dolar işlem geliri bildirdi. Bu gelir iki kategori arasında paylaştırıldı. Coinbase, Q/Q sırasıyla %12 ve %33 düşüşle 14 milyar dolarlık tüketici işlem hacminden 310 milyon dolarlık tüketici işlem geliri elde etti. Kurumsal işlem hacmindeki 78 milyar dolardan Q/Q sırasıyla %24 ve %37 düşüşle 17 milyon dolar kurumsal işlem geliri gördü diyebiliriz.

Şirket, düşük hacimlerin öncelikle azalan gelire neden olduğunu, ancak ticaret faaliyetindeki değişiklikler nedeniyle gerçekleşen yüksek ücretlerle kısmen hafifletildiğini söyledi.

Spot Piyasa Daha İyi!

Coinbase 2. Çeyrek Raporunu Paylaştı: Veriler Oldukça İlginç...

Coinbase, gelir düşüşünün Q/Q %48 düşüş gören kripto spot piyasasının daha iyi performans gösterdiğini ve orada piyasa payı kazandığını belirtti.

Şirket ayrıca, Q/Q 156 milyon dolar artışla 5,5 milyar dolar kaynağına ulaşarak bilançosunu güçlendirdi. Bu kategori nakit, nakit eşdeğerleri, USDC stablecoin ve saklama hesabı aşırı fonlamayı içerir.

Coinbase'in yetersiz ancak aşırı derecede olumsuz olmayan kazanç raporu, COIN stokunun fiyatının büyük ölçüde değişmeden kalmasına neden oldu. Bloomberg daha önce ani artışlar bildirmiş olsa da, COIN 3 Ağustos'ta %0,35 arttı ve saatler sonra %0,83 düştü.

İleriye dönük olarak Coinbase, 3. çeyrek gelirinin 2. çeyrek görünümü ile "büyük ölçüde tutarlı" olmasını beklediğini belirterek abonelik ve hizmet gelirinin en az 300 milyon dolara ulaşabileceğini söyledi. Şirket, kripto piyasa değeri ve platformdaki varlıklarıyla ilgili değişiklik olmamasının bu tutarlı görünüme izin verdiğini söyledi. Belirli eyaletlerde staking hizmetlerinin geri çekilmesinin gelir üzerinde önemli bir etkisinin olmaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Coinbase ayrıca, Layer 2 ağı Base'in yakında piyasaya sürüleceğine dikkat çekti. Şirket, lansmanın 9 Ağustos'ta gerçekleşeceğini ve daha hızlı, daha güvenli ve daha ucuz işlemlere olanak tanıyacağını belirtti diyebiliriz.

Coinbase 2. Çeyrek Raporunu Paylaştı: Veriler Oldukça İlginç... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan