Kripto Para Haberleri

Coinbase 2 DeFi Platformuna 1,1 Milyon Dolarlık USDC Yatırdı

Coinbase, Ethereum’daki en popüler merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarından ikisine güç veren havuzlara 1,1 milyon dolar değerinde USDC durağan koini yatırdı. Borsa, Uniswap USDC / ETH likidite havuzuna 1 milyon dolar ve PoolTogether USDC havuz desteğine 100.000 dolar katkıda bulundu.

Bu yatırım, şirketin eylül 2019’da açtığı USDC Bootstrap Fonu aracılığıyla yapıldı.

Coinbase:

“USDC ile DeFi’nin büyümesini ve giderek artan bir şekilde rekabet etmesini sağlayacak önemli bir altyapı sağlamayı umuyoruz.”

Uniswap otomatik bir piyasa yapıcısıdır ve PoolTogether da paradan tasarruf sağlamayı oyuna çevirir. DeFi platformları Compound ve dYdX, Bootstrap Fonu’nun ilk yatırımları olmuştur.

Coinbase’in son hamlesi, sektörün tam ihtiyacı olduğu bir zamanda DeFi’ye olan güven oyudur. Şubat ayında, çeşitli DeFi uygulamalarında 1 milyar dolardan fazla Ethereum (ETH) kilitliydi ancak bu miktar DeFi Pulse’a göre şu anda 629 milyon dolara düştü. Sektörün önde gelen platformu MakerDAO, bu ayın başlarında koronavirüsün korkuları kripto para piyasalarının düşüşüne neden olduğunda (DeFi büyük bir kriz yaşadı.

Coinbase, Uniswap ve PoolTogether’a tam olarak bir yatırım yapmamıştır sadece sistemlerini çalıştıran temel likidite havuzlarına yatırım yapmıştır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu