Anasayfa Sektörel Coinbase Borsasına Üst Düzey İstifa Şoku: 2024'te Ayrılıyor!

Coinbase Borsasına Üst Düzey İstifa Şoku: 2024'te Ayrılıyor!

Sektörel

Coinbase'in uluslararası genişlemeden sorumlu yöneticisi Nana Murugesan, 2024 yılında şirketten ayrılacak.

Coinbase Borsasına Üst Düzey İstifa Şoku: 2024'te Ayrılıyor!

Coinbase'in Uluslararası ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Nana Murugesan, şirketin yeni MiCA düzenlemesi kapsamında Avrupa'daki hizmetlerini genişletmeye çalıştığı sırada kripto para borsasından ayrılıyor.

Murugesan istifasının nedeni hakkında ayrıntılı bilgi vermese de 13 Kasım'daki bir X gönderisinde 2024 yılının birinci çeyreğinde şirketten ayrılacağını belirtti. Söz konusu isim, Temmuz 2024'e kadar şirkette danışman olarak kalacak. Murugesan'ın yerine kimin geçeceği ise belli değil.

Murugesan, Ocak 2022'de "iş geliştirme ve uluslararası operasyon ekiplerine liderlik etmek" üzere Coinbase borsasına uluslararası ve iş geliştirme başkan yardımcısı olarak katıldı. Murugesan; bundan önce Snap Inc., Samsung Electronics ve The Boston Consulting Group'ta çeşitli görevlerde bulundu.

Coinbase, MiCA Kapsamında Lisans Başvurusu Yaptı

Coinbase Borsasına Üst Düzey İstifa Şoku: 2024'te Ayrılıyor!

İstifa duyurusu, Coinbase'in MiCA rejimi kapsamında bir lisans başvurusunda bulunduğunu açıklamasından sadece birkaç hafta sonra geldi. O sırada Murugesan, borsanın İrlanda'daki üssü aracılığıyla Avrupa Birliği'nde çalışmaya devam etmeye karar verdiğini söyledi.

MiCA çerçevesi, kripto şirketlerinin AB'de hizmetlerini sunmadan önce ulusal bir yetkili makamdan yetki almalarını gerektiriyor. Ayrıca sermaye gereklilikleri, yönetişim standartları, açıklama yükümlülükleri ve tüketici hakları da getiriyor.

Coinbase Borsasına Üst Düzey İstifa Şoku: 2024'te Ayrılıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Ticaretinin Kralı: Merkezi Olmayan Borsalar (DEX) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar