Anasayfa Sektörel Coinbase CEO'su, CZ'nin İstifasını Yorumladı: Bir Fırsat Olabilir!

Coinbase CEO'su, CZ'nin İstifasını Yorumladı: Bir Fırsat Olabilir!

Sektörel

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, Changpeng Zhao'nun istifasını kripto endüstrisinde yeni bir sayfa açmak için bir fırsat olarak nitelendirdi.

Coinbase CEO'su, CZ'nin İstifasını Yorumladı: Bir Fırsat Olabilir!

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, Binance kurucu ortağı Changpeng Zhao'nun istifasını "kripto endüstrisinde yeni bir sayfa açmak için bir fırsat" olarak nitelendirdi.

Armstrong, CZ'nin istifasının ardından Binance'e 4,3 milyar dolar para cezası verilmesi üzerine Coinbase'in uyumlu olma ve güven yaratma çabalarını vurguladı.

Coinbase CEO'su Uyumluluktan Bahsetti

Birkaç yıl önce Changpeng Zhao'nun Binance CEO'luğundan istifa etmesi düşünülemezdi. CEO'luk görevinden istifa etmesi kripto dünyası için kritik bir ana işaret ederek sektörü belirsizliğe sürükledi. Fakat Coinbase CEO'su Brian Armstrong, istifayı kripto endüstrisinde yeni bir sayfa açma fırsatı olarak nitelendirerek Coinbase'in uyumluluk çabalarını vurgulama fırsatını yakaladı.

Armstrong, Coinbase'in mevzuata uygunluk konusunda doğru kararlar almasından ve kendisini rekabet açısından dezavantajlı bir duruma soksa da lisanslama gerekliliklerine uymasından memnuniyet duyduğunu belirtti.

Armstrong, X üzerinden şöyle bir paylaşım yaptı:

Coinbase'in 2012'deki kuruluşundan bu yana uzun vadeli bir bakış açısına sahibiz. Zamana meydan okuyan nesilden nesile bir şirket olmak için uyumluluğu benimsememiz gerektiğini biliyordum. 

Lisansları aldık, uyumluluk ve hukuk ekiplerini işe aldık ve markamızın müşterilerimize güven vermek ve kurallara uymakla ilgili olduğunu açıkça belirttik. 

Şeffaflığı artırmak ve güven konusunda çıtayı yükseltmek istedik. Bu nedenle 2021'de halka açık bir şirket olduk. Bu, her zaman diğerleri kadar hızlı hareket edemeyeceğimiz anlamına geliyordu.

Armstrong, ayrıca uyumlu bir yaklaşım benimsemenin daha zor ve çok daha pahalı bir yol olduğunun altını çizdi:

Uyumlu bir yaklaşım benimsemek daha zor ve pahalı. Müşterilerin istediği her ürünü yasa dışı olduğu halde piyasaya süremezsiniz. Bugünkü haberler, bu işi zor yoldan yapmanın doğru karar olduğunu pekiştiriyor. Artık bu sektör için yeni bir sayfa açma fırsatımız var.

Coinbase de Düzenleyici Baskılara Maruz Kaldı

Coinbase CEO'su, CZ'nin İstifasını Yorumladı: Bir Fırsat Olabilir!

Coinbase, düzenleyici incelemelerden muaf olmadı ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile defalarca çatıştı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Coinbase'in federal menkul kıymetler yasalarını ihlâl ederek kayıt dışı bir broker ve borsa olarak faaliyet gösterdiğini iddia ederek borsa aleyhine dava açtı.

Gelirlerinin çoğunu ABD piyasalarından elde eden Coinbase, ABD'li düzenleyiciler ve yönetmelikler ile başa çıkmanın zorlukları artmaya devam ettikçe alternatif piyasaları aktif olarak araştırıyor.  

Coinbase'in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, kripto endüstrisinin ABD hükûmeti tarafından ele alınmasına hızlı bir şekilde dikkat çekti ve mevcut düzenleyici yaklaşımla ilgili endişelerini dile getirdi:

ABD'de sadece yaptırımlara dayalı düzenleme yaklaşımı; tüketici riskini artırmış, müşterileri ve yenilikçiliği ülke dışına itmiştir. Mevzuat, tüketicilerin korunması ve Amerika'da sorumlu bir pazarın teşvik edilmesi için elzemdir.

Coinbase CEO'su, CZ'nin İstifasını Yorumladı: Bir Fırsat Olabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik