Kripto Para Borsaları

Coinbase Hesap Açma

Coinbase, dünyanın en popüler kripto para borsalarından biridir. Bitcoin (BTC) gibi çeşitli kripto para birimlerine yönelik alım-satım işlemleri yapabileceğiniz Coinbase, itibari para vasıtasıyla kripto para alımına da imkân tanıyor. Son dönemde kripto para borsalarına yönelik saldırıların artması ve bazı borsaların dolandırıcılık olaylarına karışması nedeniyle yatırımcılar borsa seçiminde daha dikkatli bir şekilde hareket etmeye çalışıyor.

Yatırımcılar, kripto para alım-satımı için güvenilir borsaları tercih etmek istiyor. Aldığı güvenlik önlemleriyle dikkat çeken Coinbase borsası da yatırımcıların gözdesi haline geliyor. Peki, Coinbase borsasında hesap oluşturmak için ne yapmanız gerekiyor? Yazımızda bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgilere yer vereceğiz.

İlginizi Çekebilir: Coinbase Türkiye

Coinbase Nasıl Hesap Açılır?

Coinbase borsasında hesap açmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

  • Coinbase borsasının internet sitesine buradan girin. Ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Oturum Aç” (Sign In) seçeneğine tıklayın.

Coinbase Hesap Açma

  • Açılan sayfanın yine sağ üst köşesinde yer alan “Kaydol” (Sign Up) butonuna tıklayın.

Coinbase Hesap Açma

  • Ad soyad ve e-posta bilgilerinizi girin. Güvenilir bir parola oluşturun. En az 18 yaşında olduğunuzu beyan ettiğinize ve Kullanıcı Sözleşmesi ile Gizlilik Politikasını kabul ettiğinize dair yazının yanında yer alan kutucuğa tik atın. “Hesap Oluştur” (Create Account) butonuna tıklayın.

Coinbase Hesap Açma

  • E-posta adresinize bir doğrulama bağlantısı gönderilmiş olacak. Bunun için e-posta adresinize girin ve söz konusu bağlantıya tıklayın.

Coinbase Hesap Açma

  • Bulunduğunuz ülkeyi seçin. Daha sonra da telefon numaranızı girin. Telefon numaranızın başına +90 eklemeyin. Bulunduğunuz ülkeyi zaten seçmiş olduğunuz için buna gerek olmayacak. Başına 0 koymadan telefon numaranızı yazın.

Coinbase Hesap Açma

  • Telefonunuza kısa mesaj geldiğini göreceksiniz. Bu mesajda 7 haneden oluşan bir kod yer alacak. Karşınıza o kodu yazmanız gereken bir ekran gelecek. Söz konusu kodu girin.

Coinbase Hesap Açma

  • Bu adımları tamamladıktan sonra kimliğinizi doğrulamanız gerekebilir ya da gerekmeyebilir. Kimlik doğrulama ekranı çıkmadıysa hesap oluşturma işlemlerinizin tamamlandığını anlayabilirsiniz. Kimlik doğrulama ekranı çıktıysa da işlemlere devam etmeniz gerekiyor demektir. Peki, kimlik doğrulama nasıl yapılıyor?

İlginizi Çekebilir: Coinbase Güvenilir Mi?

Coinbase Kimlik Doğrulama

Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli bir kripto para borsasıdır. Bu nedenle borsanın, KYC (Müşterinizi Tanıyın) ve AML (Kara Para Aklamayı Önleme) yasalarına riayet etmesi gerekiyor. Söz konusu yasalar, kara para aklama gibi suçların önüne geçilmesi hususunda önem arz ediyor.

Bu durumda kullanıcıların sosyal güvenlik numaralarının (SSN) son 4 rakamını girmeleri gerekebiliyor. Aynı zamanda, kullanıcıların fotoğraflı kimliklerini paylaşmaları da gerekli olabiliyor.

  • Kimlik doğrulamak için için sırasıyla “Satın Al/Sat” ve “Kimlik Gönder+Fotoğraf Doğrulama” seçeneklerine tıklayın. Karşınıza kişisel bilgilerinizi girmeniz gereken bir sayfa çıkacak. Ad soyad, doğum tarihi, adres, meslek ve sosyal güvenlik numarasının son 4 rakamı gibi alanları doldurduktan sonra “Devam Et” butonuna basın.

Coinbase Hesap Açma

  • Söz konusu bilgileri girmenizin ardından fotoğraflı bir kimlik belgesi yüklemeniz gerekecek. Ehliyetinizi ya da farklı bir fotoğraflı kimliğinizi yükleyebilirsiniz. Bunun dışında cihazınızda bulunan bir fotoğrafı yükleyebilir veya yeni bir fotoğraf çekebilirsiniz. Fotoğrafınızın kesinlikle net olması gerekiyor. Aksi takdirde fotoğrafınız doğrulanmayacaktır.

Coinbase Hesap Açma

  • Tüm bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizden ve fotoğrafınızı uygun bir şekilde yüklediğinizden emin olun. Her şeye rağmen kimlik doğrulamada sorun yaşıyorsanız “Coinbase Help” sayfasından yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Coinbase Pro Nedir, Nasıl Kullanılır?

Coinbase İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA)

Kimlik doğrulama işlemlerinden sonra hesabınızın daha da güvenilir bir hale gelmesini istiyorsanız İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) kurabilirsiniz. Bunun için ilk olarak “Ayarlar” seçeneğine tıklamanız, daha sonra da “Güvenlik” seçimini yapmanız gerekiyor.

Bu aşamadan sonra “İki Faktörlü Kimlik Doğrulama” bölümüne gidin ve “Enable Authenticator” butonuna basın. Telefonunuza yeni bir kod gönderilecek. 7 haneden oluşan bu kodu yazın. Coinbase tarafından kimlik doğrulama kodunun oluşturulduğunu göreceksiniz. Böylece iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini kullanma imkânına sahip olacaksınız.

Coinbase Hesap Açma

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama, en sık kullanılan güvenlik tedbirlerinden biridir. Google Authenticator uygulamasını telefonunuza indirebilir ve Coinbase tarafından oluşturulan kimlik doğrulama kodunu buraya girebilirsiniz. Google Authenticator uygulaması, sizin için eşsiz ve sürekli değişen kodlar oluşturacak.

Bu durumda hesabınıza erişim sağlamak isteyen birinin ilk olarak telefonunuza ulaşması gerekecektir. Yani saldırgan tarafından kullanıcı adınız ve parolanız çalınabilir ancak telefonunuza ulaşamayan saldırgan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kodu’na hiçbir şekilde sahip olamaz. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama ile Coinbase borsasında bulunan hesabınızın güvenliğini artırmış olacaksınız. Bu şekilde özel güvenlik tedbirleri ile hesabınızı korumanız mümkün.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 50 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün