Kripto Para Borsaları

Coinbase Hesap Silme

Coinbase borsasında bulunan hesaplarını farklı nedenlerden dolayı silmek isteyen kullanıcılar bulunuyor. Bazı kullanıcılar, başka borsalarda yer alan hesaplarını kullanmak istiyor. Kullanıcılardan bazıları da kripto para yatırımı yapmaktan vazgeçiyor. Siz de Coinbase borsasında yer alan hesabınızı silmek istiyorsanız bunun için söz konusu borsanın internet sitesine girmeniz gerekiyor. Mobil uygulama üzerinden hesabınızı silemezsiniz. Peki, hesabınızı silmek için hangi adımları takip etmeniz gerekiyor? Bu sorunun yanıtını ayrıntılı bir şekilde yazımızda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Coinbase Türkiye

Coinbase Nasıl Hesap Silinir?

Coinbase hesap silme için takip etmeniz gereken adımlar şöyle:

  • Coinbase borsasının internet sitesini buradan açın. Daha sonra da burada yer alan hesabınıza girin.
  • Hesabınıza girdiyseniz sayfanın sağ üst köşesinde bulunan profilinize tıklayın.
  • Karşınıza açılır menü çıkacak. Buradan “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Coinbase Hesap Silme

  • Açılan sayfadaki “Etkinlik” sekmesine tıklayın ve sayfayı aşağı kaydırın.

Coinbase Hesap Silme

  • Sayfanın en alt tarafında bulunan “Hesabı Kapat” butonuna basın.

Coinbase Hesap Silme

  • Bu aşamaları tamamladıktan sonra parola ekranı açılacak. Parola girmeniz gereken alanın üstünde bir uyarı yazısı ile karşılaşacaksınız. Bu, bütün varlıklarınızı çektikten sonra hesabınızın kalıcı bir şekilde kapatılabileceği ile ilgili bir yazı olacak.

Coinbase Hesap Silme

  • Cüzdanlarınızda herhangi bir bakiye bulunmadığından eminseniz borsa hesabınızın parolasını girin ve alttaki “Hesabı Kapat” butonuna basın. Bu şekilde hesabınız kalıcı bir biçimde silinmiş olacak.
  • Son olarak hesabınızı kalıcı olarak kapattığınıza dair bir e-posta bildirimi alacaksınız. Coinbase hesabınızı kapatmak için yapmanız gerekenler sadece bu kadar!

İlginizi Çekebilir: Coinbase Güvenilir Mi?

Coinbase Hesabımı Neden Silemiyorum?

Coinbase hesabınızı silebilmeniz için sıfır bakiyeye sahip olmanız gerekiyor. Yani cüzdanlarınızdan herhangi birinde hala bakiye bulunması durumunda varlıklarınızı harici bir cüzdana ya da başka bir Coinbase kullanıcısına aktarmanız gerekiyor. Aksi takdirde hesabınızı hiçbir şekilde silemezsiniz.

Coinbase internet sitesinde yer alan bilgiye göre, hesabınızda kalan varlıkları GiveCrypto.org’a bağışlayabilirsiniz. GiveCrypto, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak tanımlanıyor. Söz konusu kuruluş, açık finansal sisteme bağladığı yoksul insanlara kripto para dağıtımı gerçekleştiriyor.

Coinbase Hesap Silme

Coinbase Hesabım Kapatılabilir Mi?

Coinbase, Kullanıcı Sözleşmesi’ni ihlâl eden kullanıcılara ait hesapların kapatılmasına yönelik bir süreç başlatabiliyor. Bu durumda alım-satım hizmetleri devre dışı bırakılıyor. Kullanıcı Sözleşmesi’ni ihlâl etmeniz durumunda hesabınızı kripto para cüzdanı olarak kullanamıyorsunuz. Fakat hesabınızdan bütün varlıklarınızı çekmenize ve belirlediğiniz herhangi bir cüzdan adresine transfer etmenize izin veriliyor. Yani bu durumda kripto paraya erişiminiz asla donmuyor!

Beklemede olan bir satın alma veya para yatırma varken hesabınızın kapatılması durumunda ne oluyor? Bu durumda işlem tamamlandıktan sonra varlıklarınızı çekebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir: Coinbase Hesap Açma

Coinbase, son derece nadir durumlarda ve sadece yasaların gerektirdiği durumlarda platformda bulunan müşteri fonlarını bloke edebiliyor ya da dondurabiliyor. Coinbase üzerinde yargı yetkisine sahip bir mahkemenin ya da farklı bir makamın emrine uyulması gerekebiliyor. Diğer yandan, herhangi bir yaptırım programına uygun olarak varlıkların dondurulması ya da bloke edilmesi zorunlu olabiliyor.

Coinbase Hesap Silme

Kapalı Hesaptan Nasıl Para Çekiliyor?

Kullanıcı Sözleşmesi’ni ihlâl ettiğiniz için hesabınızın kapatılması halinde kalan bakiyenizi mutlaka çekmeniz gerekiyor. Oturum açtığınız zaman hesabınızdan tüm itibari paralarınızı ve kripto paralarınızı çekmeniz talep ediliyor.

Kripto varlıklarınızı çekmek istiyorsanız üçüncü taraf cüzdan sağlayıcısından harici bir adres edinin ve paranızı çekebilmek için bu adresi girin. Harici bir adres edinmek için kullanabileceğiniz seçeneklerden bazıları şöyle:

Bitcoin: https://www.bitcoin.org/
Litecoin: https://www.litevault.net/
Ethereum: https://www.myetherwallet.com/

İtibari paranızı çekmek istiyorsanız önceden doğrulanmış bir banka hesabına ihtiyacınız olacak. Yani itibari paranızı söz konusu hesaba çekmeniz gerekecek. Coinbase hesabınızda bulunan bütün parayı başarılı bir şekilde çekmeniz durumunda hesabınızı kapatabileceksiniz.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 50 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün