Anasayfa Altcoin Coinbase, İki Büyük Altcoin için Vadeli İşlem Desteği Başlatıyor!

Coinbase, İki Büyük Altcoin için Vadeli İşlem Desteği Başlatıyor!

Altcoin

Kripto para borsası Coinbase, iki büyük altcoini vadeli işlemlerde listeleyecek.

Coinbase, İki Büyük Altcoin için Vadeli İşlem Desteği Başlatıyor!

Kripto para borsası devi Coinbase, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, iki büyük altcoini vadeli işlemlerde listeleyeceğini duyurdu.

Coinbase, "Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) sürekli vadeli işlem sözleşmeleri için destek ekleyeceğini" resmen açıkladı. Borsa, vadeli işlem desteğini Coinbase International Exchange & Coinbase Advanced'de başlatacak. Duyuruya göre; borsa, likidite koşullarına bağlı olarak SOL-PERP ve AVAX-PERP piyasalarını 14 Kasım'da kullanıma sunacak.

Sürekli vadeli işlemler, yatırımcıların dayanak varlık fiyat hareketleri üzerinde süresiz olarak spekülasyon yapmalarına imkân tanıyan bir tür türev sözleşmedir. Yatırımcılara arbitraj, kaldıraç ve riskten korunma fırsatları gibi çeşitli avantajlar sunar. Bununla birlikte aşırı kaldıraç, likidasyon ve volatilite gibi dezavantajları da beraberinde getirir.

Coinbase Advanced, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki uygun yetki alanlarındaki müşteriler için Ekim ayında sürekli vadeli işlem ticaretini başlattı. Başlangıçta Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve XRP olmak üzere dört sürekli sözleşme duyurdu.

Sözleşmeler 5X'e kadar kaldıraç sağlarken XRP ise 3X'e kadar kaldıraç sunmaktadır. Tüm sürekli vadeli işlem sözleşmeleri USD Coin (USDC) stablecoin cinsinden yapılır.

Borsa, "Coinbase, kripto türevleriyle ilgili yerel düzenlemelere uymaktadır. Bu nedenle Gelişmiş Ticaret platformumuzdaki sürekli vadeli işlem ticareti yalnızca ABD dışındaki belirli bölgelerdeki kullanıcılar tarafından kullanılabilir." dedi.

Eylül ayında Coinbase International Exchange, ABD dışındaki müşterilere sürekli vadeli işlemler sunmak için Bermuda Para Otoritesi'nden düzenleyici onay aldı.

Coinbase, İki Büyük Altcoin için Vadeli İşlem Desteği Başlatıyor!

Kripto Sürekli Vadeli İşlemlerine Talep

Kripto piyasalarındaki sürekli vadeli işlemler, son zamanlarda en popüler türev sözleşmelerden biri haline gelerek daha fazla talep görmeye başladı.

Laevitas'taki verilere göre, 10 Kasım itibariyle küresel merkezi borsa (CEX) daimi hacmi 195,3 milyar dolara ulaştı. Coinbase'in rakibi Binance en yüksek hacmi yakalarken, onu OKX borsası takip etti.

Kaiko'da araştırma analisti olan Conor Ryder, Bloomberg'e verdiği demeçte, Bitcoin daimi hacminin spot hacme oranının yaklaşık iki yılın en yüksek seviyesinde olduğunu söyledi. Ryder, endüstri jargonunda adlandırıldıkları şekliyle perp'lerin "sürelerinin dolmadığını ve traderlar arasında son derece popüler olduklarını" sözlerine ekledi.

Kripto para borsası BitMEX, sürekli sözleşmeyi ilk olarak 2016 yılında tanıttı. Ürünün basitliği göz önüne alındığında başlangıçta perakende traderları yakaladı ve birçok borsa kendi sürekli sözleşmeleriyle BitMEX'i takip etti.

Kaynak: Cryptonews

Coinbase, İki Büyük Altcoin için Vadeli İşlem Desteği Başlatıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar