Kripto Para Haberleri

Coinbase, Japon Kripto Pazarına Girmek için FSA’dan Yeşil Işığı Aldı

Kripto borsası devi Coinbase Japon finans piyasasında faaliyet göstermek için Finansal Hizmetler Ajansı'ndan onay aldı. Kripto borsası artık Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum dahil olmak üzere kripto para birimlerinin ticaretini yapacak. 

Coinbase Bir Kilometre Taşı Başarısı Sayıyor

New York merkezli borsa, yıldan beri her iki taraf için de kabul edilebilir bir çerçeve bulmak için Japon FSA ile birlikte çalışıyor.

Kriptoyu destekleyen bir ülke olan Japonya, kripto düzenlemesi konularında büyük ilerleme kaydetti. Ayrıca ülke, kripto para birimlerini düzenlemenin kazançlı yollarını öne sürerek kripto konusundaki yasal çerçevesini birkaç G-20 ülkesiyle paylaştı. Ancak, pek çok borsa Japonya’da ticaret yapma ayrıcalığına sahip değil.

Japon FSA kısa süre önce Japon vatandaşlarına erişime izin verdiği için kripto borsası Bybit’i çağırdı. Bybit aleyhindeki iddialar, FSA’ya kayıtlı olmayan borsanın vatandaşların kripto para ticareti yapmasına yardımcı olduğunu gösterdi. Aynı uyarı üç yıl önce Binance’in benzer şekilde Japon tüccarların platformunda ticaret yapmasına izin verdiğinde ortaya çıktı.

JVCEA Üyesi Olmak

Coinbase, düzenleyici firma Japan Virtual ve Crypto varlıkları Değişim Birliği’nin (JVCEA) gururlu bir üyesidir. Coinbase’in FSA tarafından onaylanmasının ardından JVCEA, borsaya bir promosyon desteği vererek onu düzenleyici kurumun birinci sınıf üyesi yaptı. Coinbase, 2018’den beri derneğin ikinci sınıf üyesidir.

New York merkezli varlık, Paybis, Cex.io ve Coinmama dahil olmak üzere Japonya’da faaliyet göstermesine izin verilen birkaç borsaya katılıyor. Ek olarak, Bitflyer, Coincheck, Bitflyer, SBI VC ve Rakuten Wallet gibi kuruluşlarla birlikte JVCEA’nın 22 birinci sınıf üyesine katılıyor.

coinbase

JVCEA olaydan sonra ortaya çıktı büyük Coincheck soygunu Bu, bilgisayar korsanlarının 2018’de yaklaşık 350 milyon dolar kazandığını gördü.

Nasdaq Listesi Altında Başarılı Bir Büyü

Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesinden sadece birkaç dakika sonra, hisseleri ağız sulandıran rakamlara ulaştı ve 105 milyar dolarlık bir değere ulaştı. Listeleme, BTC gibi kriptoların fiyatı 60 bin doların üzerine çıktığı için kripto pazarında karışıklığa neden oldu. Coinbase’in token $COIN hisseleri ilk olarak 250 $ değerindeydi. Bununla birlikte, kripto istatistik izleyicisine göre token şu anda 229 dolarda duruyor.

Kripto piyasası birkaç gündür acı çekiyor, ancak borsa tokeni BTC ve ETH gibi kripto devleri gibi bir darbe almadı.

İlginizi Çekebilir: Coinbase Nedir? Coinbase Güvenilir mi?

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün