Coinbase kullanıcı sözleşmesi güncellendi

1 Dakikada Okunabilir


Kripto para birimleri ile ilgilenen jerkes, Francisco merkezli kripto para birimi borsası olarak bilinen dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase’yi kullanmasa da duymuştur.

Ancak, bir favori olmak için, Coinbase, Kullanıcı Sözleşmesinde yapılan değişiklikleri izleyen bazı kimseler bu değişimin ciddi rahatsızlık verici düzeyde olduğunu açıklamıştır.

Değiştirilen kullanıcı özel sözleşmesi kapsamına göre, bundan böyle Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere tüm Commonwealth ülkelerinde kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen her işlemin yaklaşık %4’ünü komisyon olarak alacak.

Bugüne kadar Coinbase yine yatırımcılarından belirli bir komisyon alıyordu ancak bu komisyon oranı sabit olarak %4 değildi.

Her ne kadar Coinbase kılavuzunda kuralları değiştirme hakkına sahip olduğunu belirtmiş olsa da, hiçbir bilginin aktarılmadığı, kullanıcılarıyla ortak bir karara varmaması bazı Coinbase kullanıcılarının tepkisini çekmiş gibi görünüyor.

Ancak, değiştirilen kılavuz sadece bu kadarı ile sınırlı mı? Değil, işlemlerde %4’ten daha fazla komisyon tahsil edilmesi, borsadaki Bitcoin alım ve satım ile ilgili tüm işlemlerinin kısıtlanmasına ve işlem miktarlarının beş günden uzun süre dondurulmasına izin veren bir güncelleme oldu bu.

Bu yeni güncellenen sözleşme koşullarına bakıldığında, fonların Coinbase Pro’ya aktarılmasını oldukça zor hale getirmesi mümkün. Bunun nedeni, yeni kılavuzun borsa platformu üzerinden aktarılan fonların ABD ve Avrupa Birliği’nde beş takvim günü boyunca dondurulabilecek olduğunu göstermesine bağlanmaktadır.

Neden daha hızlı ödeme seçeneğini Pro’dan tamamen kaldırdıklarını anlamıyorum. – İngiliz kullanıcı.


error: Kopyalama Engellendi!