Anasayfa Sektörel Coinbase, Kurumsal Yatırımcılar için Yeni Bir Hizmet Başlattı!

Coinbase, Kurumsal Yatırımcılar için Yeni Bir Hizmet Başlattı!

Sektörel

Kripto para borsası Coinbase, kurumsal yatırımcılar için yeni bir hizmeti hayata geçirdiğini duyurdu.

Coinbase, Kurumsal Yatırımcılar için Yeni Bir Hizmet Başlattı!

Kripto kredi piyasası; Genesis Global, BlockFi ve diğerleri gibi büyük oyuncuların çöküşünden sonra geçen yıl ciddi bir darbe aldı. Piyasalardaki bu boşluktan yararlanıyor gibi görünen Coinbase Global, ABD merkezli kurumsal yatırımcılar için kendi kripto kredi hizmetini başlattı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan son başvuruya göre; Coinbase Prime hizmetinin müşterileri, kredi programına şimdiden 57 milyon dolardan fazla yatırım yaptı. Coinbase Prime, kurumların varlıkları alıp satmalarına ve saklamalarına imkân tanıyan, borsanın tam hizmet Prime aracılık platformudur. 

Kripto para borsası, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Bu hizmetle kurumlar, D Yönetmeliği muafiyetine uygun bir üründe standartlaştırılmış koşullar altında Coinbase'e dijital varlıkları ödünç vermeyi seçebilirler.

Bu gelişme; Coinbase'in, 180 milyon dolarlık tahvil geri alım programını duyurduğu gün gerçekleşti. Coinbase, başlangıçta tahvil geri alım girişimini 150 milyon dolarlık bir üst sınırla tanıtmıştı. Başlangıçta ılımlı bir tepki alan şirket, 2031 tahvillerinin geri satın alınması için tahsis edilen toplam tutarı 180 milyon dolara çıkarmayı tercih etti.

Coinbase, Kurumsal Yatırımcılar için Yeni Bir Hizmet Başlattı!

Coinbase ve Kripto Kredi Hizmetleri

Coinbase, daha önce de kripto kredi alanına girmişti. Mayıs ayında şirket, bireylerin Bitcoin varlıklarına karşı borç almalarına imkân tanıyan, Coinbase Borrow olarak bilinen ve öncelikle perakende yatırımcılara hitap eden bir hizmet aracılığıyla yeni krediler sunmayı durdurdu. Mevcut kurumsal program, Coinbase Credit adlı aynı kuruluş altında faaliyet gösteriyor.

Buna ek olarak Haziran ayında SEC, Coinbase'e karşı "hizmet olarak staking" programıyla bağlantılı olarak menkul kıymetlerin kayıt dışı arzı ve satışı ile ilgili suçlamalarda bulundu. Bu program, kullanıcıların blockchain ağlarını güvence altına almak için getiri elde etmek üzere coin'lerini Coinbase'e devretmelerine izin veriyordu. ABD eyaletlerinden oluşan bir koalisyon, Coinbase'in stake hizmetlerini durdurmasını talep etti.

Özellikle, Celsius Network, BlockFi ve Genesis Global dâhil olmak üzere önde gelen birkaç kripto kredi platformu geçtiğimiz yıl mali sıkıntılarla karşı karşıya kaldı. Bu şirketler, olumlu sonuçlar vermeyen yüksek riskli stratejiler uyguladı ve bu da yatırımcılar için borçlanma seçeneklerini ve kaldıraç oranını önemli ölçüde azaltan başarısızlıkların domino etkisiyle sonuçlandı.

Kaynak: CoinGape

Coinbase, Kurumsal Yatırımcılar için Yeni Bir Hizmet Başlattı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan