Anasayfa Kripto Para Borsaları Coinbase Nasıl Kullanılır?

Coinbase Nasıl Kullanılır?

Kripto Para Borsaları

Coinbase nasıl kullanılır? Coinbase hesabı nasıl açılır? Coinbase’e nasıl para yatırılır? Coinbase avantajları ve dezavantajları içeriğimizde...

Coinbase Nasıl Kullanılır?

2012 yılında Brian Armstrong tarafından kurulan Coinbase, Bitcoin borsası olarak başladı. Şimdi, 30 milyondan fazla müşteriye sahip ve 150 milyar dolardan fazla kripto para ticareti gerçekleştirdi ve bu da onu en çok kullanılan kripto para borsalarından biri haline getirdi. 8 milyar dolarlık bir değerleme ile, borsa ABD’deki “tek boynuzlu atlar” (değeri 1 milyon ABD dolarının üzerindeki genç şirketler) arasında olacak şekilde büyüdü. Peki nasıl kullanılır?

İşte, kayıt olmaktan hemen para yatırmaya ve Coinbase Wallet’a kadar bilmeniz gereken her şeyin kısa bir açıklaması:

Coinbase Hesabı Nasıl Açılır?

İlk olarak, düzenlenmiş bir kripto para borsası olan Coinbase, tüm ülkelerdeki işlemleri desteklemiyor. Siteyi kullanabilmek için bir kullanıcının Kuzey Amerika, Afrika, Güney Amerika, Avrupa, Asya ve Avustralya’ya yayılmış 100’den fazla desteklenen ülke listesinde olması gerekir.

Platforma girme süreci, yukarıdaki adresi ziyaret edip geçerli bir e-posta adresi sağlayarak başlar. “Başlayın” seçeneğine tıklanması, ad ve soyadı gibi kişisel bilgilerin ardından güçlü bir parola isteyen yeni bir pencere oluşturur. Bu kripto para borsasının 18 yaşın altındaki kişilere açık olmadığını unutmayın.

Hesap oluştur” tıklandığında borsa, doğrulama için sağlanan e-postaya bir bağlantı gönderir. Hesabınızı doğrulamanın ilk adımı, iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmek için bir cep telefonu numarası girmektir. İlk kez oturum açıldığında site, kullanıcının borsadan kripto para satın almak için kullanacağı yöntemi ister. Burada, bir kullanıcının banka veya kredi kartı ayrıntılarını girmesi gerekir. Ancak, platforma ilk indiğinizde kripto almaya veya satmaya başlamanız gerekmez. Telefon numarası doğrulamasının ardından, işlemlere erişmek, almak veya seçenekleri göndermek için bir pencere sağlar.

Coinbase Nasıl Kullanılır?

Coinbase’e Nasıl Para Yatırılır?

Bir banka hesabından Bitcoin satın almak veya platformdan kripto varlıklarının ticaretini yapmak veya göndermek için, fiat ve/veya kripto cüzdanlarının finanse edilmesi gerekir. Bunu yapmanın iki yolu vardır:

Kredi / Banka Kartı

Fiat cüzdanında çalışmak için profil resminize tıklayın, “Ayarlar”ı seçin ve “Ödeme Yöntemleri” sekmesine gidin. “Ödeme yöntemi ekle”yi tıklayın ve geçerli kredi/banka kartı ayrıntılarını sağlayın. Borsada kaydi para kullanılarak satın alınabilen kripto para birimleri Litecoin (LTC), Bitcoin (BTC), Ether Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH), USDC, Zcash, 0x ve Basic Attention Token’dir (BAT).

Platformdaki al ve sat bölümünü kullanmak için yeni bir kullanıcının kimlik doğrulama işlemini tamamlaması gerekir. Alış ve satış bölümünde, fiat tutarını ve satın alınacak veya satılacak kriptoyu belirtin. Fiat ile satın alınan kripto paralar site üzerinde işlem yapmak veya başka bir borsaya veya cüzdana göndermek için kullanılabilir.

Kripto Para

Borsa, kaydi para ile kripto para satın almanın yanı sıra, diğer borsalardan veya cüzdanlardan kripto para yatırmak için bir seçenek sunuyor. Bir Coinbase kripto cüzdanını harici bir cüzdandan finanse etmek için, ana sayfada “Al” seçeneğini belirleyin ve yatırılacak kripto para birimini seçin. Bir para yatırma adresi oluşturulacaktır. “Harici cüzdanda gönder”i seçin, kripto para birimini seçin ve para yatırma adresini girin.

Coinbase Gösterge Panosu:

İlk defa kullanan biri olarak, gösterge panosunda fazla ayrıntı olmayacak. Ancak hesap, kripto paralar alıp sattıkça, gösterge panosu diğer şeylerin yanı sıra toplam bakiye ve son etkinliklerle doldurulur. “Araçlar” bölümünde borsa, ödeme her yapıldığında yeni bir adres oluşturduğundan daha önce kullanılan tüm adresleri depolar ve listeler. Ne yazık ki, borsanın panosunda Binance ve diğer önde gelen sanal para borsalarının sağladığı gibi yoğun bilgi tabloları yoktur.

Coinbase’in Avantajları ve Dezavantajları

Avantajları

  • Borsa kullanımı kolay bir tasarıma sahiptir, bu da onu dijital para dünyasına yeni girenler için ideal hale getirir.
  • Fiat kullanarak kripto alım satım seçeneklerini destekler, böylece uygun bir açma / kapama rampası borsasıdır.
  • Coinbase Wallet, müşterilerinin sadece bir kullanıcı adı kullanarak kripto para göndermelerini kolaylaştırır.
  • Bitcoin ve diğer kriptolar için yüksek likiditeye sahiptir.

Dezavantajları

  • Borsanın, Bitcoin’i nasıl harcadıkları gibi kullanıcı etkinliklerini izlediğine dair iddialar mevcut.
  • Binance ve diğer benzer platformlara kıyasla yüksek ücretler.

Sıkça Sorulan Sorular

Coinbase Wallet Nasıl Çalışır?

Coinbase Wallet, Bitcoin ve diğer çeşitli kripto para birimlerini saklayan bir mobil kripto cüzdanıdır. Ayrıca, dijital koleksiyon desteği de vardır. Cüzdan, biyometrik ve Secure Enclave teknolojisini kullanarak güvenlik sağlar. Buna ek olarak cüzdan, tüccarları merkezi olmayan borsalara bağlayarak güvenli ticarete izin verir. Bu cüzdanın bir diğer önemli avantajı, müşterilerin bir Coinbase Wallet kullanıcı adı kullanarak kripto para birimleri göndermelerini sağlayarak uzun kripto adreslerini hatırlama veya kopyalama ihtiyacını ortadan kaldırmasıdır.

Coinbase Nasıl Kullanılır?

Coinbase Güvenilir midir?

Evet. ABD’de düzenlenen ve önde gelen yatırımcıların yatırımlarını çeken şirket, kripto para satın almak ve satmak için güvenilir olabilir. Ayrıca, borsada yatırılan fonlar Federal Mevduat Sigorta Kurulu (FDIC) tarafından sigortalanır.

Bitcoin Almak için Coinbase Ne Kadar Ücret Alır?

Alım ücretleri, Bitcoin satın almak için kullanılan yönteme dayanmaktadır. Örneğin, ABD’deki müşteriler için bir banka hesabı transferi yüzde 1,49 ücret alırken, Avustralya’da bir banka / kredi kartı kullanarak Bitcoin satın alırken yüzde 3,99 ücret alıyor. Ancak, işlem tutarı 10 doları aşmazsa ücret 0,99 dolardır.

Sonuç

Yeni kripto kullanıcıları için, basit arayüzü ve kredi / banka kartı veya banka hesabı kullanarak kripto satın alma seçeneği nedeniyle borsada Bitcoin satın almak kolaydır. Coinbase Wallet, hem iOS hem de Android uygulama mağazalarında kullanılabilir ve cüzdan, karmaşık kripto adresleri kullanma korkusunu ortadan kaldırır. Cüzdan; Bitcoin, Ethereum ve diğer birçok kripto varlığı saklamak için kullanılabilir, borsa güvenlidir ve paralar bir banka hesabı aracılığıyla yatırılır.

Coinbase Nasıl Kullanılır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)