Kripto Para Borsaları

Coinbase Nasıl Kullanılır, Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

ABONE OL:
2017 yılı itibari ile 30’dan daha fazla ülkedeki yatırımcılar için hizmet sunan Coinbase dünyanın 25 milyon yatırımcı kullanıcı hesabı ile en fazla yatırımcı tarafından kullanılan ve günlük en az 400 bin yatırımcının en az 1 kez ziyaret edip hesaplarına giriş yaptığı kripto para borsası olarak bilinmektedir.

Coinbase borsası kullanmanın avantajları nelerdir?

 • Yüksek likidite ve satın alma limitleri
 • Yeni kullanıcılar için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın almanın kolay yolu
 • Kredi kartı ile kripto para almaya izin vermesi
 • Yüksek ve kesintisiz hız
 • Çok fazla güvenlik önlemi
 • Düşük komisyon ücretleri
 • ABD’de bulunan bir borsa olmasından dolayı dünyanın en güvenilir kripto para borsası olması

Dezavantajları

 • Sınırlı ödeme seçenekleri
 • Kullanıcıların Bitcoin’lerini nasıl harcadıklarını takip edebilecek bir log sistemine sahip olması

Coinbase güvenli mi?

Coinbase dünyanın en büyük Bitcoin alım ve satımının yapıldığı platformdur.

Evet, Coinbase San Francisco’da bulunan ve güvenilir yatırımcılar tarafından desteklenen bir Bitcoin kripto para şirketi olarak kuruludur.

Coinbase dünyanın en büyük Bitcoin brokeridir ve ayrıca bir değişim, cüzdan ve geliştirici API’si sunar.

Coinbase nasıl çalışır?

Coinbase’in basit arayüzü, ilk kez alıcıların Bitcoin satın almasını kolaylaştırmayı amaç edinmiş bir platformdur. Daha önce hiç kripto para birimi satın almamış olsanız bile Coinbase borsasını kullanmaya başladıktan sonra çok kısa bir gezintiden sonra kripto para borsası hesabınıza Bitcoin alabilirsiniz.

Coinbase müşterileri için en popüler ödeme yöntemleri , bir kredi kartı veya banka kartıyla ve ayrıca bir banka havalesiyle satın alıyor. Banka havalesi yöntemi Türkiye’de kullanılmıyor ve bazı seçenekler Türkiye için sınırlı olabilir. Amerikan vatandaşı ve diğer yabancı ülkelerde olan yatırımcılar için ödeme seçenekleri daha fazla olabilir.

Coinbase’de Hangi Ödeme Yöntemlerini Kullanabilirim?

Coinbase 30+ ülkeyi destekliyor. Mevcut ödeme yöntemleri ülkelere bağlı olarak değişiyor.

Coinbase hesabınıza gerçek para yatırma işlemi ücretsizdir. Coinbase, satın alma başına% 1.49 komisyon ücreti alır.

ABD müşterileri, bir ödeme ödeme yöntemi olarak Visa veya Mastercard kredi kartı ekleyebilir. Yedek bir kredi kartı varsa, Coinbase “anında satın alma” haftada 1.000 dolara kadar yapılacak Bitcoin alımlarına izin verir, ancak daha fazlasını kredi kartı ile satın almanıza izin vermez.

Coinbase’nin “Bitcoin satın al” bölümü. İlk kez kripto para almak isteyenler için çok kolay bir görünüme sahiptir.

Coinbase Türkiye’de Kullanılabilir Mi?

Coinbase, aracılık hizmetlerini sadece Amerika Birleşik Devletleri , İngiltere, Kanada, Singapur’da sunmaktadır.

Coinbase ayrıca aşağıdaki Avrupa ülkelerini de desteklemektedir:

Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre. Türkiye’de de kripto para alım ve satımı için Coinbase’yi kullanmanız mümkündür ancak direkt olarak Avrupa ülkeleri veya ABD ülkelerindeki gibi para transferi yaparak kullanamazsanız. Türk bir kripto para borsasından transfer yaparak Coinbase borsasını kullanabilirsiniz. ABD’deyseniz direkt olarak kripto para borsası Coinbase’yi kullanabilirsiniz.

Coinbase Gizliliğe Ne Kadar Önem Veriyor?

Kullanıcılar Coinbase’de işlem yapabilmek için hesaplarını kullanmadan önce kimlik bilgileri ve diğer kendilerinden istenecek kişisel bilgilerini vermek zorundadır. Bu bilgiler Coinbase tarafından şifrelenecek ancak gerekli olması durumunda eğer yasal bir problem olursa veya Amerikan hükümeti tarafınıza bir yaptırım uygularsa hesabınıza el koyulabilecek ve bu bilgiler Coinbase tarafından Amerikan hükümetinin yetkili kurumları ile paylaşılabilecektir. Bu eğer ki yasadışı işlemler yapmayacaksanız olası bir hırsızlık durumu ve benzer durumlarda kendi hesabınıza kendi kimliğinizi doğrulayarak ulaşmanızı sağlayacaktır.

Eğer kredi kartı ile Coinbase borsasından Bitcoin almak isterseniz pasaport veya ehliyetinizin fotoğrafını göndermek zorundasınız. Eğer hesaptaki ad ile uyuşmaz ve bu belgeler doğrulanamaz ise sahte belge gönderirseniz hesabınız kapatılabilir.

Limitler ve Likidite

Coinbase çok yüksek limitlere kadar kripto para almanıza imkan veriyor. Limitler, doğruladığınız bilgilerle belirlenen hesap düzeyinize bağlıdır. Tam olarak doğrulanmış ABD müşterileri günde 50.000 ABD Doları değerinde Bitcoin satabilir ve alabilir. Bu Türkiye’deki hesap sahipleri için daha düşük olabilir.

Avrupalı ​​müşteriler, istedikleri zaman hesabında en fazla 30.000 Avro’ya sahip olabilir. Daha fazlasına sahip olmalarına imkan verilmemektedir ancak tekrarlayan işlemler ile bunu aşabilmek imkanı vardır.

Coinbase Ne Kadar Hızlı Bitcoin Gönderiyor?

Bitcoin’lerinizin cüzdanınıza ulaşması Bitcoin adedine ve ülkeye bağlı olarak değişebilir. Bu süre Türkiye için değişebilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Dünyanın ve Türkiye’nin En Büyük Coin Borsaları

Coinbase Müşteri Desteği Nasıl?

Coinbase’nin bir bilgi bankası ve e-posta desteği vardır.

Coinbase “Topluluk” soru sormak ve destek almak için kullanılabilir. (Sadece İngilizce)

Coinbase’nin Vukuatları

Coinbase borsasının geçmişte kripto para borsasında yapılan Bitcoin harcamaları ve işlemlerini otomatik olarak log kaydı ile takip ettiği ve bunun gizliliği büyük oranda ihlal etmesinden sonra bu olayın ortaya çıkmasından sonra iddia olarak kalsa da binlerce kullanıcının hesabını kapatmış olduğu tahmin ediliyor.

Coinbase Sık Sorulan Sorular

Coinbase’de PayPal İle Bitcoin Alınabilir Mi?

Coinbase PayPal’ı kabul etmez . Coinbase kripto para borsası yalnızca yukarıda listelenen ödeme yöntemlerini kabul eder.

Coinbase’ye banka hesabınızı bağlamak veya kaydetmek lisanslı bir şirket olduğundan bilgilerinizin güvende olacağını garanti eder. Kişisel olarak güveninizi sarsacak ise banka hesabınızı Coinbase’ye bağlamayabilirsiniz. Bu özellik Türkiye’de kullanılabilir olmayabilir.

Coinbase’in CEO’su kim?

Brian Armstrong, Coinbase’in CEO’sudur.


Coinbase Bitcoin Cüzdan Güvenliği

3 farklı tür cüzdan sunan Coinbase oldukça güvenilir kripto para cüzdanı seçenekleri sunmaktadır. Kişisel güvenliğiniz için Bitcoin cüzdanları arasında seçiminizi yapmadan önce hangi seçeneğin sizin için daha iyi olduğuna karar vermelisiniz.

Coinbase Bitcoin Cüzdanı

Coinbase cüzdanı ile Bitcoin’lerinizi kontrol edebilir ve cüzdanınızda güvenilir bir şekilde saklayabilirsiniz. Ancak cüzdanlarınızda gereğinden fazla Bitcoin tutmanız önerilmiyor. Sadece ihtiyacınız olan veya biraz daha fazlasını Coinbase cüzdanlarınızda saklamanız isteniyor.

Coinbase hesabınızın şifresini ve diğer mail bilgisini hem hesap, hem cüzdan güvenliği için saklamalısınız.

Coinbase, 100 milyon dolarlık bir fonlama ile VC destekli bir şirkettir ve büyük bir güvenlik kurulumuna sahiptir.

Unutmayın! Coinbase istediği zaman eğer yasadışı işlem yaparsanız, Amerikan yaptırımları veya farklı ülkelerin yaptırımlarını delerseniz kripto paralarınıza istediği zaman el koyabilir ve hesabınızı 7 gün 24 saat istediği zaman, istediği kadar uzun süre kapatabilir.

Coinbase Vault (Kasa)

Coinbase, daha büyük miktarlarda Bitcoin almak için eşsiz bir çözüm yolu sunar.

Bir Vault hesabında depolanan Bitcoin, birden çok onaylayan tarafından korunabilir. Bir kullanıcı kendi kasaya iki yetkili kişi eklerse, her ikisi de çekim talebine onay vermek zorundadır ve bu güvenlik için eşsiz bir seçenektir.

Kasalardan tüm para çekme işlemleri 48 saat sürüyor. Bitcoin çekim talebi isteyen bir kişi 48 saat içerisinde bunu iptal etme hakkına sahiptir. Bunu olası bir yanlış kripto para cüzdan adresine gönderim yapıldığı zaman geri alımı engellemek için en iyi seçenek olarak sunulmaktadır. Bu sayede gönderecek ve bir daha geri alamayacak olduğunuz yanlış kripto para gönderimlerini bu sayede engellemeniz mümkün olabilir.

Para çekme talebinde bulunmadıysanız, para çekme işlemi iptal edilebilir.

Unutmayın! Kasa (Vault) hesapları Coinbase yönetimi tarafından istediği zaman, bir neden dolayısı ile süresiz olarak kapatılabilir ve kapanan hesaplardaki kripto para yatırımlarına Coinbase tarafından el koyulabilir. Bu durum çoğu zaman dolandırıcılık, yaptırımları delmek ve benzeri işlemler dolayısı ile yaşanır.

Multisig Vault

Coinbase, birçok kullanıcının kendi fonları üzerinde tam kontrol sahibi olmasını ister.

Multi-sig kasası, Coinbase’nin bir anahtarı, bir anahtarının paylaşıldığı ve üçüncü anahtarın hesap sahibi tarafından tutulduğu 2 adet cüzdandan 2’sidir.

Üç anahtardan herhangi biri, para harcamasına izin verir. Bazı işlemler kısıtlı da olsa bu sayede fonlarınız üzerinde tam yetki sahibi olabilirsiniz.

Gizlilik

Adınız, telefon numaranız, e-posta adresiniz ve diğer kişisel bilgileriniz Coinbase tarafından tarafınızdnan istenmektedir. Coinbase adreslerinizi ve bakiyenizi her zaman bilir ve bunu kimliğinize ve IP adresinize işleyebilir. İşlem verilerini doğrulamak için Coinbase’nin işlem çözümlerine güvenmelisiniz.

Coinbase’in satın alma / satma özellikleri olduğundan, tüm KYC yasalarına uymalıdır. Kullanıcılarının nasıl Bitcoin harcadığını izleyen raporlar olduğundan dolayı olası ABD yaptırımı veya farklı ülkenin yaptırımlarını Coinbase kripto para borsasını kullanarak delmeyi düşünüyorsanız veya bir kişiye şaka amaçlı bir ”dolandırıcılık” olarak algılanabilecek işlem yapsanız bile Coinbase bunu görebilir ve bu hesabınızın kapatılmasına ve kripto paralarınıza el konulmasına sebep olabilir.

Coinbase’de her ödeme isteğinde ayrı bir işlem kodu atanır ve olası bir problem ile karşı karşıya kalırsanız bu işlem kodu ile kısa süre içerisinde Coinbase teknik destek ekibinden kısa sürede destek alabilirsiniz.

Coinbase, Open Bitcoin Gizlilik Projesi’nin Bahar 2015 raporundan 100 üzerinden 11 puan alarak düşük bir puana sahiptir.


Coinbase USD Cüzdanlar

Bir Coinbase USD cüzdanı, Coinbase hesabınıza dolar depolamanıza izin verecektir. Coinbase USD cüzdanını kullanmanın birkaç avantajı olduğu kadar eğer banka hesabınızda USD tutmak istemiyorsanız Coinbase hesabınızda güvenilir olarak dolar tutabilirsiniz. Bunun avantaları ise;

 • Dolar hesabınıza kaydedebilirsiniz, böylece Bitcoin satın almak istediğinizde, bir banka havalesinin işlenmesi için birkaç gün beklemeniz gerekmez.
 • Bitcoin’i, anında satın alabilecek paranız hesabınızda olacağından oynak kripto para fiyatlarına karşı hemen işlem yapabilirsiniz.

Coinbase Banka Kartı Kullanılır Mı?

Coinbase borsasında Amerikan yatırımcılar banka hesaplarını kullanabilirler. Ancak Türk yatırımcıların Coinbase borsasında her istedikleri banka hesabını kullanmasına izin verilmez.


Coinbase Nasıl Kullanılır?

Kripto para birimini satın almak, borsa ödeme yöntemlerinin çokluğuyla birlikte, kafa karıştırıcı bir süreç olabilir. Yeni başlayanlar için en iyi ve en kolay kripto para nasıl alınır? Diyenler için Coinbase en kolay kripto para birimine sahip olabilecek olduğunuz borsalardan bir tanesidir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bithoven Nedir? Bithoven Güvenilir mi?

Coinbase,, Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’in tamamı Coinbase üzerinden fiat para birimleri ile satın alınabilir.

Coinbase borsasında gerekli bilgiler bulunsa bile bu ”Coinbase kullanımı” rehberi size yardımcı olabilecek ve tüm sorularına yanıt verebilecek bir rehber olacaktır.

Coinbase Hesap Oluşturma

Bir hesap açmak için, önce Coinbase web sitesini ziyaret edin ve “Kaydol” a tıklayın.

Daha sonra hesabınızı oluşturmaya başlayacak olduğunuz adıma yönlendirileceksiniz. Adınızı, e-postanızı, şifrenizi ve ülke bilgisini doldurun. O zaman 18 yaşın üzerinde olduğunu onaylamış olacaksınız ve Coinbase kullanıcı sözleşmesi ve gizlilik politikasını kabul etmiş olduğunuzu onaylayarak güvenlik doğrulamasını yapmanız gerekecek.

Devam ettikten sonra, e-postanıza giriş yapın ve doğrulama bağlantısını tıklayarak siteye yönlendirilecek olduğunuz anı bekleyin.

Ülkenizi seçin ve telefon numaranızı ekleyin. Eğer telefon numarasını eklerken bir hata alırsanız bu hata +90 koymaya çalışıyor olmanız dolayısı ile olabilir. Telefon numaranızı Türkiye’yi seçeneklerden seçtikten sonra başında sıfır (0) olmadan doğru olarak yazın.

 

Telefonunuza 7 haneli bir SMS gönderilecek ve bu kodu girmeniz gereken sayfaya yönlendirileceksiniz.

Kodu girdikten sonra kimliğinizi doğrulamak için yönlendirilebilir veya yönlendirilmeyebilirsiniz. Eğer değilseniz, hesap kurulumunuz şimdilik bitmiştir. Kimliğinizi doğrulamak için yönlendirildiyseniz, bu bir sonraki adımdır.

Kimliğinizi şimdi doğrulamanız istenmemiş olsa bile, yine de yapmak isteyeceksiniz, çünkü er ya da geç ID’nizi satın almak veya satın almaya devam etmek için kimliğinizi doğrulamanız gerekir.

Kimlik Doğrulaması

Coinbase ABD’de bulunduğundan, KYC / AML yasalarına uymak zorundadırlar. Müşterinizin (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) yasalarının bilinmesi, işletmelerin müşterilerinin kimliğini doğrulamasını gerektirir. Kara para aklama ve diğer suç faaliyetlerinin ortaya çıkmasını önlemek için bu yasalar yürürlüktedir.

Ne yazık ki müşteriler için bu, SSN’lerinin son 4 rakamı ve kimliklerinin fotoğrafları da dahil olmak üzere çok sayıda kişisel bilgiyi açıklamaların zorunlu kılar. Bu bilginin nasıl kullanıldığını anlamak için, Coinbase’in gizlilik politikasını okuyun.

Kimliğinizi doğrudan SMS kodunu girdikten sonra doğrulamanız istenmediyse, “Satın Al / Sat” sekmesini tıklayarak bunu yapabilirsiniz. Ardından “ID + Fotoğraf Doğrulama Gönder” düğmesini seçin.

Daha sonra kişisel bilgilerinizi doldurmaya yönlendirileceksiniz.

Bu bilgileri doldurduktan sonra bir fotoğraflı kimlik belgesi göndermeniz gerekir.

Bir ehliyet veya başka bir fotoğraflı kimlik yükleyebilir ve bir web kamerası, bir mobil kamera veya bir dosya yükleme ile yükleyebilirsiniz. Fikrin önünü ve arkasını net bir fotoğraf yüklemeniz gerekecektir. Fotoğraf doğrulama birkaç dakika sürebilir.

Fotoğrafın doğrulanması başarısız olması halinde, fotoğrafın net olduğundan ve kimliğin hiçbir bölümünün engellenmediğinden emin olun. Kimliğinizi hala doğrulayamıyorsanız, Coinbase desteğiyle şimdi iletişime geçin.

Fotoğraflı kimliğiniz doğrulandıktan sonra kimlik doğrulama işlemi tamamlanmalıdır.

Ek Güvenlik

Kimliğinizi doğruladıktan sonra, 2 Faktörlü Kimlik Doğrulaması’nı (2FA) etkinleştirerek hesabınızın güvenliğini artırmak isteyebilirsiniz. Bu doğrulama tipi dünyanın en güvenilir doğrulama tiplerinden bir tanesi olarak bilinir.

Bunu yapmak için önce ayarlar sekmesini seçin.

Ayarlar sayfasında güvenlik sekmesini seçin.

“İki Faktörlü Kimlik Doğrulama” bölümüne ilerleyin ve doğrulama kodunun herhangi bir dijital para birimi için ayarlandığından emin olun. Ardından “Enable Authenticator” butonunu seçiniz.

Telefonunuza gönderilen 7 basamaklı kodu girin.

SMS kodunu girdikten sonra, Coinbase sizin için bir kimlik doğrulama kodu üretecektir. Bu 2-Faktörlü Kimlik Doğrulama sistemini kullanmanıza izin verecektir.

2FA, kimlik doğrulayıcınızın gizli koduna göre benzersiz kodlar oluşturan bir güvenlik önlemidir. Kullanmak için, telefonunuza Google Authenticator 2FA uygulamasını indirin.

İndirdikten sonra, uygulamaya Coinbase kimlik doğrulama kodunu ekleyin. Bunu QR kodunu tarayarak veya kimlik doğrulama kodunu manuel olarak girerek yapabilirsiniz. Google uygulaması şimdi her birkaç saniyede bir değişen benzersiz Coinbase 2FA kodları üretecek.

Kodlar çok sık değiştiği için, hesabınızı ihlal etmeye çalışan birinin, paranıza erişmek için telefonunuza erişmesi gerekir. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi çalsa bile, telefonunuza da erişmedikçe 2FA koduna sahip olmazlar.

Kimlik doğrulayıcınızın gizli kodunu yazdığınızdan ve güvenli bir yerde sakladığınızdan emin olun. Yeni bir telefon alırsanız veya kaybolursa veya çalınırsa, 2FA kodlarını almak için bu koda ihtiyacınız olacaktır. Bu kod olmazsa Coinbase ile iletişim kurmak ve hesabınıza erişmek için belirli güvenlik adımlarını kendiniz geçmek için ciddi problemler yaşayabilirsiniz.

2FA kurulumu ile hesabınız çok daha güvenli olacak ve hesabınızın tarafınızca en iyi şekilde korunduğunu ispatlayacaktır.

Ödeme Yöntemleri Ekleme

Kripto para birimi satın almadan önce bir ödeme yöntemi eklemeniz gerekecek. Coinbase 3 ödeme yöntemi sunar: Banka kartı, banka hesabı veya banka havalesi. Bu kılavuzda, bir banka kartıyla veya banka hesabıyla kripto para satın almayı ele alacağız.

Bir ödeme yöntemi eklemek için, önce sayfanın üst kısmındaki “Ayarlar” sekmesini tıklayarak seçin.

Ayarlar sayfasında “Bağlı Hesaplar” sekmesini seçin.

Yeni Hesap Bağla” düğmesine tıklayın.

Daha sonra hangi ödeme yöntemini ekleyeceğinizi seçebileceksiniz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Koineks'te Bitcoin Alım Satım Nasıl Yapılır ?

Banka Kartı

Banka kartları, daha küçük miktarlarda hızlı bir şekilde kripto para almak için en iyisidir. Herhangi bir banka kartı satın alma işlemi para hesabınızdan anında kripto para borsası hesabınıza aktarır, bu da başka bir kripto para satın almak için hızlı bir şekilde ticaret yapmak istiyorsanız en iyisidir.

Ancak, banka kartlarının diğer ödeme türlerinden daha düşük satın alma limitleri vardır. Limitleri haftada 300 dolara kadar olduğu görülmüştür.

Ayrıca, banka kartı ile kripto para işlemlerinde %4 oranında yüksek ücrete tabidir. Coinbase, Amerika’da yerleşik olsa da, ödeme işlemcileri İngiltere üzerinden çalışır, bu nedenle kartınıza ve yaşadığınız yere bağlı olarak kartınız başka bir yabancı döviz kuru ile çarpılarak hesaplanabilir, bu da 300 dolar olarak eklemek istediğiniz paranın banka kartınızdan 310 dolar olarak çekilmesine neden olabilir.

Bir banka kartını bağlamak için bu seçeneği seçin ve banka kartı bilgilerinizi doldurun. Hesabınızda bir kredi kartı varsa bu ödeme yöntemini şimdilik de olsa kullanamazsınız.

 

Kart bilgilerinizi doldurduktan sonra, Coinbase hesabınıza 2 adet provizyon işlem masrafı gönderecektir. Kartınızı doğrulamak için, banka kartınızdan ne kadar ücret çekildiğini kontrol edin ve çekilen ücretin son 2 hanesini girin. Bu işlemler için sizden ücret alınmayacaktır. 3 ücretlendirmek görünüyorsa bu ücretlendirmeler provizyon olarak alındığı için hesabınıza geri yatırılacak, maximum 1,00 ABD doları olan ücreti dikkate almayın.

Coinbase Banka Hesabı Ekleme

Banka Hesapları daha büyük miktarlardaki kripto para alımları için daha iyidir, ancak banka kartları gibi anında alıma müsade etmezler.

Bir banka hesabıyla alışveriş yaptığınızda, ödediğiniz fiyat, satın aldığınız anda hesabınızda bloke edilir, ancak 4-5 iş günü geçene kadar kripto para birimini alamayacak olduğunuz anlamına gelir.

Öyleyse satın aldığınız paranın değeri o zamana kadar yükselirse, para kazanmış olursunuz. Tabii, eğer değer azalırsa, paranızdan değer kaybedeceksiniz demektir. Ayrıca, 4-5 iş günü geçene kadar paranız hem banka hesabınızda, hem kripto para borsası hesabınızda olmayacak olduğundan bu işlemi geri almanız da 4-5 gün boyunca mümkün olmayabilir, bu nedenle hemen ödeme yapmak veya kripto paraların yükselişe geçtiği bir dönemde bu ödeme yöntemini kullanmayın.

Banka hesabı ile yapılacak olan işlemler haftalık 7.500 dolar ve üzerinde işlem yetkisi tanır. %1.5 oranında komisyon ücreti alınır.

Bir banka hesabı bağlamak için ödeme yöntemi ekleme ayarlarını seçin. Sonra bankanızı seçin. (Bu yöntem Türkiye için geçerli değildir)

Bankanızı seçtikten sonra banka kullanıcı kimliğinizi ve şifrenizi girin.

Bu yöntem başarısız olursa veya bankanızı bulamazsanız, banka hesabınızı, işlem ve yönlendirme numaranızı vererek manuel ekleyebilirsiniz. Doğrulamak için 2 kez 1 ABD Doları tutarında hesap bakiyenizden provizyon alınacaktır. Bu işlem, anında bağlantı sunan diğer yöntemin aksine yaklaşık 5 iş günü alacaktır.

*Bu yöntemi Türkiye’de olup veya yurtdışında olup kullanan binlerce Türk yatırımcı vardır. Eğer ABD vatandaşıysanız bu yöntemi Türk olsanız bile kullanabilirsiniz.

Coinbase Bitcoin Nasıl Satın Alabilirim?

Hesabınızın tamamen ayarlandıktan hemen sonra, sonunda bir kripto para birimi satın alabilirsiniz!

Sayfanın üst kısmındaki “Satın Al / Sat” sekmesini tıklayın.

İstediğiniz kripto para birimini seçin, ödeme yöntemini ve ne kadarlık kripto para alacak olduğunuzu yazın.

Daha sonra satın alma işlemini onaylamak için yönlendirileceksiniz.

Satın alma işlemini onaylamak için 2FA kodunuzu da girmeniz gerekebilir. Bu istenirse telefonunuzda yüklü olan daha önce yüklediğiniz Google uygulamasını açın ve buradaki gördüğünüz kodu zaman kaybetmeden hemen belirtilen kutucuklara yazın.

Kripto para satışı tüm borsaarda çok benzer bir süreçtir. Asıl fark, kredi kartı kullanarak bir kripto para birimi satın almanın zorluğudur. Coinbase’de yapacak olduğunuz işlemlerde banka hesabı veya banka kartı kullanabilirsiniz.

Türkiye’de bu para yatırma özellikleri henüz kullanılmayabilir*.

Coinbase Para Yatırma / Gönderme

Coinbase hesabınıza kripto para yatırmak veya başka bir hesaba göndermek için önce “Hesaplar” sekmesini seçmeniz gerekir.

Para yatırmak için istediğiniz kripto para birimini seçin ve ardından “Al”ı seçin.

Coinbase, kripto para biriminizi göndereceğiniz bir adres oluşturur. Bu cüzdana yalnızca seçtiğiniz kripto para birimini gönderdiğinizden emin olun. Örneğin, Bitcoin ve Bitcoin Cash’i aynı hesaba gönderemezsiniz, yoksa bir tanesi kaybolur. Ayrıca, kendi adresinizi kullandığınızdan ve resimde gösterilen örneği kullanmadığınızdan emin olun.

LÜTFEN BU QR KODUNU KULLANMAYIN. BU QR KODU SİZE AİT DEĞİLDİR VE BU QR KODU ÖRNEKTİR.

Başka bir adrese kripto para göndermek için “Gönder” düğmesine tıklayın.

Ardından, istediğiniz alıcı adresini ve göndermek istediğiniz dolar cinsinden tutarı girin. Sadece aynı tür kripto para birimine sahip bir Bitcoin cüzdan adresine gönderim yaptığınızdan emin olun, yoksa gönderecek olduğunuz kripto para boşa gidebilir.

İşlemi tamamlamak için 2FA kodunuzu girmeniz gerekecektir. Ayrıca döviz göndermek için ek bir komisyon ücreti sizden bu işlem sırasında otomatik olarak tahsil edilecektir. Bu ücret Coinbase’e gitmiyor, üretim yapan madencilere yollanıyor.

Bu kadar! Artık Coinbase nasıl kullanılır, Coinbase para nasıl gönderilir, Coinbase Bitcoin nasıl alınır, Coinbase kredi kartı ile Bitcoin satın alma, Coinbase Bitcoin satın alma ve satma, Coinbase hesap güvenliği, Coinbase kullanımı konusundaki tüm merak ettiğiniz sorulara yanıt buldunuz.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu