Anasayfa Sektörel Coinbase Seçimini Yaptı: Avrupa Kripto Merkezi Bu Ülke Oldu!

Coinbase Seçimini Yaptı: Avrupa Kripto Merkezi Bu Ülke Oldu!

Sektörel

Kripto para borsası Coinbase, İrlanda'yı Avrupa kripto merkezi olarak resmen ilan etti.

Coinbase Seçimini Yaptı: Avrupa Kripto Merkezi Bu Ülke Oldu!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası Coinbase, Avrupa'daki varlığını güçlendiriyor. Söz konusu borsa, İrlanda'yı Avrupa kripto merkezi olarak resmen ilan etti.

Coinbase'in, AB'nin MiCA düzenlemesi kapsamında bir lisans başvurusunda bulunduğu söyleniyor. Aynı zamanda, ABD'nin mevcut düzenleyici kripto ortamı arzulanan çok şey bırakıyor.

Coinbase Uluslararası ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Nana Murugesan, CNBC'ye yaptığı açıklamada, borsanın İrlanda'daki üssü aracılığıyla Avrupa Birliği'nde çalışmaya devam etmeye karar verdiğini söyledi.

Coinbase, İrlanda'nın Dublin kentindeki ofisini ilk olarak 2018 yılında kurdu. Borsa, 2022 yılının sonlarında İrlanda Merkez Bankası'ndan Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) olarak faaliyet göstermek üzere onay aldı. Karar, şirketin İrlanda'dan Avrupa'daki ve uluslararası bireylere ve kurumlara ürün ve hizmet sağlamaya devam etmesine izin verdi.

Coinbase, MiCA Gerekliliklerine Uymak için Adım Attı

Coinbase Seçimini Yaptı: Avrupa Kripto Merkezi Bu Ülke Oldu!

Bununla birlikte Avrupa Birliği'ndeki son düzenleyici değişikliklerle Coinbase, MiCA gerekliliklerine uymak için belgeleri yeniden sunmaya karar verdi ve İrlanda'daki ofisini AB için düzenleyici merkez olarak tuttu. Şirketin yeni lisansı Almanya, Fransa, İtalya gibi Avrupa ülkelerinde kullanmayı planladığı bildiriliyor.

MiCA düzenlemesi, kripto şirketlerinin AB'de hizmetlerini sunmadan önce ulusal bir makamdan yetki almalarını gerektiriyor. Bunun yanı sıra sermaye gerekliliklerini, yönetişim standartlarını, açıklama yükümlülüklerini ve tüketici haklarını da getiriyor.

Yeni yasal çerçevenin Aralık 2024'te yürürlüğe girmesi bekleniyor ancak bazı kripto şirketleri, beş yıla kadar daha uzun bir geçiş dönemi umuyor. Yeni kuralların, özellikle sektördeki daha küçük ve daha benzersiz oyuncular için uygulanmasının daha karmaşık ve maliyetli olabileceğini savunuyorlar.

Coinbase Seçimini Yaptı: Avrupa Kripto Merkezi Bu Ülke Oldu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Ticaretinin Kralı: Merkezi Olmayan Borsalar (DEX) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar