Anasayfa Sektörel Coinbase'den Önemli Adım: Yeni Ödeme Protokolü Duyuruldu!

Coinbase'den Önemli Adım: Yeni Ödeme Protokolü Duyuruldu!

Sektörel

Coinbase Commerce için anlık kripto ödemelerini mümkün kılacak yeni ödeme protokolü duyuruldu.

Coinbase'den Önemli Adım: Yeni Ödeme Protokolü Duyuruldu!

Kripto para borsası Coinbase, dün yaptığı bir duyuruda, Coinbase Commerce deneyimini iyileştirmek için yeni açık kaynaklı "Onchain Ödeme Protokolü"nü duyurdu.

Coinbase Commerce Deneyiminin Geliştirilmesi

Son gelişme; Coinbase'in ödemeleri daha hızlı, daha uygun maliyetli ve küresel olarak erişilebilir hale getirme vizyonunda önemli bir adımdır. Bu duyuru, yeni tanıtılan açık kaynaklı "Onchain Ödeme Protokolü"ne dayanmaktadır.

Coinbase, internetin engelleri ortadan kaldırması ve bilgiye erişimi demokratikleştirmesi gibi, onchain'in de yeni çevrim içi haline geleceği bir gelecek tasavvur ediyor. Borsa, bu dönüştürücü etkiyi kripto ile çoğaltmayı, finansal hizmetlere ve ticarete daha geniş erişimi kolaylaştırmayı hedefliyor.

Güncellenen Coinbase Commerce ürünü, traderların kripto volatilitesiyle başa çıkma ve tüketicilerin kripto işlemlerinin karmaşıklığıyla başa çıkma gibi karşılaştığı zorlukları ele alıyor. Böylece Coinbase, "Onchain Ödeme Protokolü"nden yararlanarak anlık ödeme, daha düşük ücretler ve gelişmiş varlık desteği sunmayı hedefliyor. Bu aynı zamanda hem traderlar hem de müşteriler için genel ödeme deneyiminin iyileştirilmesine yardımcı olacaktır.

Coinbase'den Önemli Adım: Yeni Ödeme Protokolü Duyuruldu!

Onchain Ödeme Protokolü'nün Faydaları

Bu güncellemenin merkezinde, Coinbase tarafından onchain ödemeleri birleştirmek ve basitleştirmek için geliştirilen evrensel bir standart olan Onchain Ödeme Protokolü'nün tanıtımı yer alıyor. Bu açık kaynaklı çözüm, farklı platform ve cüzdanlardaki kullanıcılar için daha fazla netlik, güvenilirlik ve tutarlı bir deneyim sağlıyor. Protokolü açık kaynak haline getirerek Coinbase, diğer ödeme işlemcilerini ve işletmeleri bunun üzerine inşa etmeye teşvik ediyor ve onchain ödemelerine erişilebilir ve kullanıcı dostu ağ geçitlerinin geliştirilmesini teşvik ediyor.

Dünya çapında binlerce trader, onchain ödemelerinde milyarlarca doları işlemek için Coinbase Commerce'e güveniyor. Bu güncelleme ile Coinbase, daha sorunsuz ve kullanıcı dostu bir deneyim sunarak internet bağlantısı olan herkesin küresel olarak ödeme kabul etmesini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Yeni  protokol, hem traderlara hem de müşterilere fayda sağlıyor. Traderlar; kolay entegrasyon, düşük ücretler ve çok sayıda kripto varlığında anlık ödeme ile kolaylaştırılmış zincir üstü işlemlerden yararlanıyorlar. "WooCommerce, Primer ve Jumpseller gibi platformlar aracılığıyla hızlı katılım", "volatilite içermeyen ödemeler için USDC'ye otomatik dönüşüm" ve "Base, Ethereum ve Polygon'daki çeşitli para birimleri desteği" müşteri deneyimini geliştirir. Protokol, geleneksel yöntemlere kıyasla reddedilme oranlarını ve ters ibraz risklerini azaltarak anında, hatasız ödemeler sağlar.

Müşteriler; Base, Ethereum ve Polygon'da tercih ettikleri cüzdan ve para birimiyle ödeme yapma esnekliğine sahiptir. Önceden yapılandırılmış ödemeler sayesinde manuel veri girişine gerek kalmaz. Commerce, Coinbase'in doğrulanmış kullanıcıları için zahmetsiz ödeme sağlar ve gerçek zamanlı işlem doğrulaması yoluyla anında ödeme onayını mümkün kılar.

Kaynak: CoinGape

Coinbase'den Önemli Adım: Yeni Ödeme Protokolü Duyuruldu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar