Kripto Para Haberleri

Coinbase’den sonra hangi kripto para şirketi halka açılacak?

Coinbase, hisseleri halka açık olarak listeleyen ilk büyük kripto para şirketi olarak Çarşamba günü önemli bir hedefe ulaştı. Peki, Coinbase’den sonra hangi kripto para şirketi halka açılacak?

Coinbase, Nasdaq borsasında COIN sembolü altında tarihi bir doğrudan listeleme ile Wall Street’te yerini alan ilk ABD’li kripto para şirketi oldu. Hisse senetleri, 250 dolar referans fiyatından işlem görmeye başlayacak.

Bu dönüm noktası, kripto para endüstrisinin son haftalarda Bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin 2 trilyon doları geçmesine neden olan tarihi bir boğa koşusundan sonra geliyor.

Coinbase halka açılan ilk büyük kripto para borsası olsa da sonuncusu olması pek olası değildir. En az 5 diğer yüksek profilli kripto para startup’ı halka açılmayı değerlendiriyor veya çok hisselerini halka açık olarak listeleme sürecindeler.

1.Kraken

Kraken ABD merkezli başka bir kripto para şirketidir. Kraken halka açık piyasalara açılacak bir sonraki en büyük adaydır. Şirketin 20 milyar dolarlık bir değerlemeyi hedeflediği bildiriliyor.

Kraken CEO’su Jesse Powell geçen hafta CNBC’ye “Önümüzdeki yıl bir ara halka açılmayı düşünüyoruz. Muhtemelen Coinbase’e benzer bir doğrudan listeleme ile olacaktır.” dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Poloniex, Politika Değişikliği Yaptı ve DigiByte'ı Kaldırıyor

Coinbase gibi Kraken de bu yılın ilk çeyreğinde rekor işlem hacimlerine ulaştı ve CNBC’ye göre yeni kullanıcı kayıtları 2020’nin ikinci yarısından bu yana dört kat arttı. Ancak Powell, şirketin bir halka açılma acelesi olmadığını ve ilk olarak Coinbase’in nasıl performans gösterdiğini değerlendirmeyi planladığını da söyledi.

2.eToro

İsrail komisyonculuk uygulaması eToro Mart ayında, SoftBank ve bankacılık girişimcisi Betsy Cohen tarafından desteklenen FinTech Acquisition Corp adlı özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) ile 10 milyar dolarlık bir birleşme yoluyla halka açılacağını duyurdu. EToro’daki mevcut sermaye sahiplerinin, 2021’in üçüncü çeyreğinde tamamlanması beklenen birleşme sonrasında şirketin yaklaşık %90’ını elinde tutması bekleniyor.

eToro, Avrupa’da 2013’te Bitcoin sunan ilk düzenlenmiş aracı kurumlardan biriydi. ABD’de 2020’de FINRA’dan bir komisyoncu-bayi lisansı aldı ve böylece komisyonsuz teklifini ABD’li müşterilerine de genişletti.

eToro genellikle, kripto paralar da sunan ve Mart ayında halka açılma niyetini açıklayan hisse senedi satın alma uygulaması Robinhood ile karşılaştırılıyor.

3.BlockFi

BlockFi hisse senedi listelemesine dair söylentiler var. Bu dedikodular kripto para borç verme şirketinin “finans ekibini geç aşama yatırım, satın alma ve / veya halka arz için yönlendirmek ve konumlandırmak” için bir finans müdürü için iş ilanı yayınladığı Temmuz 2020’de ortaya çıktı. BlockFi CEO’su Zac Prince, firmanın 2021’in ikinci yarısında halka açılabileceğini söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Amerikan Yale Üniversitesi kripto para fonu yatırımı yapabilir

BlockFi, 2008 yılında kuruldu ve kripto para birimlerinin yanı sıra çeşitli kripto teminatlı kredilere faiz getiren hesaplar sunuyor. Mart 2021’de 3 milyar dolar değerinde 350 milyon dolar topladı.

4.NFT Investments

İki hafta önce hiç kimse NFT Investments’ı duymamıştı ve bazıları, firmanın 1 Nisan’da Londra’da halka arzını ilan ettiği açıklamasını bir şaka olarak bile düşündü.

Ancak 13 Nisan’da, değiştirilebilir olmayan token (NFT) yatırımlarında uzmanlaşan girişim NFT Investments Londra’daki Aquis Borsası Büyüme Piyasasında listelenerek 35 milyon sterlin (48 milyon dolar) topladı.

NFT Investments, LSE’de listelenen Argo Blockchain’in (ARB) kurucuları tarafından başlatıldı. Yalnızca NFT’lere odaklanan ilk yatırım şirketi hedefini “güçlü yatırımcı ilgisi” çekmek olarak belirledi.

5.Bakkt

Dijital varlık pazarı Bakkt, Ocak ayında halka açıldığını açıkladı. New York Borsasında listelenmesi, VPC Impact Acquisition Holdings ile yaklaşık 2.1 milyar dolar değerinde bir SPAC birleşmesi yoluyla olacak.

Intercontinental Exchange’e (ICE) ait olan Bakkt, birkaç gecikmeden sonra daha geçen yıl kullanıma açıldı. Bakkt’ın değerlemesi, şirketi yaklaşık olarak 300 milyon dolar yatırım yapan mevcut hissedarlar için büyük bir çıkış anlamına gelecek.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin’e Sabitlenmiş tBTC, MakerDAO ve Compound Desteği ile Yayınlandı

Anlaşmanın 2021’in ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor ve ortak şirket Bakkt Holdings, Inc. olarak listelenecek.

Diğer adaylar

Listeleme söylentileri arasında Winklevoss ikizlerinin sahip olduğu Gemini borsası da var. Yine de Gemini bu spekülasyon hakkında yorum yapmadı.

İşlem hacmine göre en büyük borsa olan Binance da olası bir aday olarak kabul edildi. Ancak CEO Changpeng Zao, yakın tarihli bir röportajda halka arz edilmeyi reddetti.””Şu anda halka açılmaya bakmıyoruz ve bir halka arz aramıyoruz. Nakit yeterliyiz, bu yüzden kendimizi büyütebiliriz.” dedi.

Halka açılmayı düşünen kripto para şirketleri arasında, kripto hizmetleri sağlayıcısı Blockchain.com ve Fungible Tokenlerin öncüsü Dapper Labs. yer alıyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu