Kripto Para Haberleri

Coinbase’in halka arz tarihi belirlendi

Amerika Birleşik Devletleri San Francisco merkezli Coinbase, ABD’de halka açılacak ilk kripto para birimi borsası olma yolunda ilerliyor.

ABD merkezli başarılı kripto para birimi borsası Coinbase, 2 hafta içinde doğrudan hisse senedi listelenmesi ile halka açılmayı beklediğini açıkladı.

Bugün yayınlanan bir Coinbase blog yazısına göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu veya SEC, kripto para borsası Coinbase’in halka arzı için S-1 kaydını etkili olarak etiketledi. Coinbase’in A Sınıfı adi hisse senetlerinin Nasdaq Global Select Market’te 14 Nisan’da “COIN” borsa kodu altında işleme girmesi bekleniyor.

Coinbase
Coinbase'in halka arz tarihi belirlendi 3

Coinbase’in halka arzı gecikti

Kripto para birimi borsası Coinbase’in 2021 Mart ayında halka açılması bekleniyordu, ancak borsa CFTC ile yaptığı bir anlaşmanın bir parçası olarak 6.5 milyon dolarlık bir ücret ödedikten sonra halka arz planlarını ertelediği bildirildi.

Coinbase, halka arz için taslak kaydını Aralık ayında SEC’e gönderdi ve kripto para birimi borsası 2021’in başlarında Nasdaq aracılığıyla doğrudan halka açılacağını söyledi. Coinbase’in değerinin 100 milyar dolar olduğu düşünülüyor ve şirketin hisselerinin geçtiğimiz ay özel bir açık artırmada 375 dolardan satıldığı biliniyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance ve Coinbase Trojan Virüsünün Hedefi Oldu

Kraken’de halka açılabilir!

Kraken
Coinbase'in halka arz tarihi belirlendi 4

İlk olarak 2012’de piyasaya sürülen Coinbase, 3 milyar dolardan daha fazla işlem ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para birimi borsalarından biridir.

ABD California merkezli kripto borsası Kraken ise şimdiye kadar herhangi bir halka açılma planı olduğunu açıklamadı. Belki de Kraken ilerleyen vadede Coinbase’in izinden gidebilir. Yine de Kraken şimdiye kadar böyle bir halka açılmanın özel amaçlı bir satın alma şirketi yerine doğrudan bir listeleme yoluyla yapacağını söyledi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu