Anasayfa Sektörel Coinbase'in Kripto Projesi İlk Büyük Kesintisini Yaşadı!

Coinbase'in Kripto Projesi İlk Büyük Kesintisini Yaşadı!

Sektörel

Coinbase'in Ağustos ayında hayata geçirdiği Ethereum Layer 2 projesi Base, ilk önemli kesintisini yaşadı.

Coinbase'in Kripto Projesi İlk Büyük Kesintisini Yaşadı!

Coinbase'in Ethereum Layer 2 projesi Base, 5 Eylül'de ilk önemli kesintisini yaşadı. Şirket, blockchain ağında 43 dakika boyunca hiç yeni blok üretilmemesi üzerine bir sorunla karşılaştı. Base geliştiricileri, sorunu UTC saatiyle 9:36'da tespit etti.

Kripto eğitim platformu Collective Shift'in araştırma müdürü Matt Willemsen, X üzerinden yaptığı bir paylaşımda, Ethereum Layer 2'lerin kullanımı ile ana ağ arasındaki farkı vurguladı. Willemsen, ana ağın daha fazla güvenilir ve etkili olduğu gösterdiğini ve daha az güven varsayımı içerdiğini iddia etti.

Base Projesinin Hedefi Nedir?

Base, dünyanın en büyük ikinci kripto borsası olan Coinbase tarafından başlatılan bir projedir. Şirket, 23 Şubat'ta bir beta sürümü yayınladı. Geliştiriciler ve kurucular için ana ağ sürümü 13 Temmuz'da yayınlandı. Kullanıcılar için son sürüm ise 9 Ağustos'ta piyasaya sürüldü.

Base'in ana hedefi, kullanıcıların Ethereum blockchain'inde karşılaştığı bazı zorlukları ele almaktır. Base, Optimism'in OP Stack yazılımını kullanarak merkeziyetsiz uygulamalar (Dapps) için daha ölçeklenebilir bir ortam sağlamayı amaçlamaktadır.

Coinbase'in Kripto Projesi İlk Büyük Kesintisini Yaşadı!

Bu yazılım, işlemleri birincil Ethereum blockchain'in dışında işleyerek Ethereum'a kıyasla daha yüksek işlem hızları ve daha düşük işlem maliyetleri hedefliyor. Coinbase'in Base ekosistemi 100'den fazla Dapp'ten ve hizmet sağlayıcıdan oluşmaktadır.

Kullanıcılar; kripto uygulamalarını kullanarak ödeme yapabilir, merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) başlatabilir veya borsalar gibi kripto para projeleriyle etkileşime girebilirler.  Dahası, Coca-Cola kısa süre önce Base üzerinde NFT koleksiyonunu başlattı.

Coinbase'in Kripto Projesi İlk Büyük Kesintisini Yaşadı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar