Anasayfa Altcoin Coinbase'in Listeleme Duyurusu, Bu Altcoin'in Fiyatını Uçurdu!

Coinbase'in Listeleme Duyurusu, Bu Altcoin'in Fiyatını Uçurdu!

Altcoin

Coinbase'in BONK olarak bilinen meme coin'i listeleyeceğini duyurdu. Bunun üzerine BONK fiyatı yüzde 40 arttı.

Coinbase'in Listeleme Duyurusu, Bu Altcoin'in Fiyatını Uçurdu!

Solana tabanlı meme coin Bonk (BONK), önde gelen kripto para borsası Coinbase tarafından bugün listelenecek. Coinbase'in listeleme duyurusunu yapmasının ardından BONK fiyatı son 24 saat içinde yüzde 40 arttı. Bu, onu Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu'nun (SHIB) ardından platformda sunulan üçüncü en büyük meme coin haline getirecek. 

Borsa, çarşamba günü yaptığı duyuruda, "Bu varlığın yeterli arzı sağlandıktan sonra BONK-USD işlem çiftlerimizde ticaret aşamalı olarak başlayacak. BONK desteği, desteklenen bazı yetki alanlarında kısıtlanabilir." ifadelerini kullandı. 

Coinbase'in sunduğu tokenlar konusunda seçici olma eğilimi göz önüne alındığında, borsanın listelemeleri genellikle token fiyatlarında kısa vadeli bir artışa yol açmaktadır. Herhangi bir listeleme, yatırımcılara listelenen projeler için bir meşruiyet duygusu verebilmektedir.

BONK fiyatı, duyurunun ardından geçen haftaki kayıplarının neredeyse tamamını tersine çevirdi. BONK, Perşembe sabahı 235 milyon doların üzerinde işlem hacmiyle 0,000014 dolardan işlem gördü.

Tokenlar geçen Aralık ayında gerçekleşen FTX çöküşünün ardından yayınlandı. Bu, bir zamanlar kripto devinin ağın yaygın bir destekçisi olduğu dönemde Solana ekosistemine yönelik duyarlılıkta belirgin bir düşüşe yol açtı.

BONK Hızlı Bir Şekilde Benimsendi

Coinbase'in Listeleme Duyurusu, Bu Altcoin'in Fiyatını Uçurdu!

Başlangıçta bir meme coin olarak tasarlanmış olmasına rağmen BONK, Solana ekosisteminde hızla benimsendi. Birkaç Solana projesi, NFT'ler için ödeme olarak kullanılmak üzere BONK'u entegre ederken, bazıları lansmandan sonraki haftalarda NFT tabanlı etkinlikler için "yakım" mekanizmalarını kullandı.

BONK, tek bir lideri olmayan, tamamı projenin başlangıcında yer alan 22 kişiden oluşan bir ekiptir. Proje, daha önce Solana'da merkeziyetsiz uygulamalar (Dapps), NFT'ler ve diğer ilgili ürünleri geliştirmiştir. 

Ekim ayından bu yana Solana ekosistemine olan yoğun ilgi, tokenın çekiciliğini artırmış gibi görünüyor. SOL'un piyasa değeri 50 milyon dolardan 800 milyon dolara yükseldi ve bu da onu 2023'ün en iyi performans gösteren tokenlarından biri haline getirdi.

Kaynak: CoinDesk

Coinbase'in Listeleme Duyurusu, Bu Altcoin'in Fiyatını Uçurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan