Altcoin Haberleri

CoinShares borsada işlem gören Ripple (XRP) yaptı!

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yatırım şirketi Coinshares, ‘Coinshares Physical XRP’ adı altında yeni bir Exchange Traded Product (ETP) ya da borsada işlem gören bir XRP ürününü düzenlenmiş İsviçre Borsası SIX’de piyasaya sürdüğünü duyurmasının ardından bugün haberlerde yer aldı.

Bu ürün, Coinshares’ın bu yıl piyasaya sürülen dördüncü yeni ürünü olacak. Firma şimdiye kadar benzer Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ürünleri çıkardı.

XRP ETP’si geliyor

XRPL, Coinshares’in kurumsal düzeydeki ETP platformu Coinshares Physical kullanılarak kuruldu ve her XRPL birimi lansman sırasında 40 XRP ile desteklenecek. Bu ETP, yatırımcılara XRP’ye maruz kalmayı sağlamak için tasarlanmıştır.

Coinshares’in Baş Gelir Sorumlusu Frank Spiteri:

Dijital varlık ekosistemi çok geniş ve son derece hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. 2021’de ürün tekliflerimizi çeşitlendirmeye devam ederken, Avrupa müşteri tabanımızda en çok ses uyandıran bu varlıklara ve ağlara yatırım ihtimali sağlamaya odaklandık.

Bu lansman, devam eden SEC davasının ortasında birkaç borsanın XRP ticaretini ve yatırımlarını durdurmasından birkaç ay sonra gerçekleşti. Aslında XRP o zamandan beri toparlanırken, altcoin, davanın duyurulduğu zamanlarda keskin düşüş yaşamıştı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum fiyatı yeniden 170 doların üzerini gördü

Piyasanın genel yükselişi sayesinde, yatırımcılar portföylerini likidite faktörünü göz önünde bulundurarak farklı varlık sınıflarına göre çeşitlendirmeye çalışırken yatırım ürünleri büyümeye devam ediyor. Coinshares’a göre, dijital varlıklar toplamda 2 trilyon dolarlık piyasa değerini aştı. Coinshares, özellikle 5 milyar dolarlık piyasa değerinin ulaşılacağını düşünüyor.

Bununla birlikte, Coinshares’in en büyük ürünü Bitcoin ETP olmaya devam ediyor ve onu Ethereum ETP’si izliyor. Her ikisi de sırasıyla Ocak ve Şubat aylarında piyasaya sürüldü. Firma ayrıca 6 Nisan 2021’de Litecoin ETP’si çıakrdı.

Geçtiğimiz yıl ağustos ayında Coinshares’in kripto-ETP’lerinde yönetimi altında varlık değeri 1 milyar doları geçti. Söz konusu büyüme, iyi performans gösteren bir kripto oara piyasası ve artan yatırımcı iştahıyla desteklendi. Coinshares, sekiz aylık bir süre içinde ETP platformlarında yönetimi altında varlıklarda 5 milyar doları geçmeyi başardı.

XRP ETP’si aynı zamanda ETP ihraççılarının Avrupa piyasalarındaki yatırımcıların taleplerini karşılamak için nasıl acele ettiklerini de gösteriyor. Hatta raporlara göre, Londra’nın ETC grubu 14 Nisan 2021’de Deutsche Borse’un XETRA Pazarı’nda fiziksel bir Litecoin ETP’si listeleyecek.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  0x (ZRX) Coinbase'de listelendi

Kripto ETP’leri yükselişte

Avrupa pazarları daha küçük olsa da kripto-ETP’lerinde cazip ilerlemeler var. Deutsche Borse’nin yakın tarihli bir raporu, Bitcoin’in nasıl iyi gittiğine ve 2020’de ETP alanında en çok işlem gören ürünler arasında olduğuna işaret etti.

Şimdiye kadar dünya çapındaki piyasalar bu dijital ürünlere farklı tepkiler verdi. İsviçreli düzenleyici FINMA, her türlü kripto-ETP listelerine izin vereceğini söyledi, İngiltere düzenleyicisi FCA ise kripto-ETN’lerinin satışını yasakladı. Ancak Coinshares, perakende yatırımcıların bu tür gelişmeler nedeniyle bu tür ürünleri düzenlenmemiş borsalarda alıp satmaya çalışacaklarını ve bu süreçte daha büyük risklere maruz kalacaklarını ileri sürdü.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu