Anasayfa Sektörel CoinShares, Rakibinin ETF Birimini Satın Alma Hakkını Elde Etti!

CoinShares, Rakibinin ETF Birimini Satın Alma Hakkını Elde Etti!

Sektörel

CoinShares, Valkyrie Investments'ın ETF birimini satın alma opsiyonunu elde etti.

CoinShares, Rakibinin ETF Birimini Satın Alma Hakkını Elde Etti!

Avrupalı dijital varlık yönetimi şirketi CoinShares, ABD'de onay bekleyen Valkyrie Bitcoin Fonu da dâhil olmak üzere ABD'li rakibi Valkyrie Investments'ın borsa yatırım fonu (ETF) birimini satın almak için özel bir opsiyon elde etti.

CoinShares, 17 Kasım'da yaptığı açıklamada, bu hamlenin yakında ETF teklifleri için merkez üssü haline gelebilecek olan ABD'ye genişlemesine yardımcı olduğunu söyledi. Şirketin CEO'su Jean-Marie Mognetti, Valkyrie'nin satın alınmasının şu anda parçalanmış bir küresel ETF pazarından yararlanmasına yardımcı olacağını umduğunu da sözlerine ekledi.

Mognetti, "2015'ten bu yana Avrupa'da kripto spot ETP'lerin kurulması, ABD'de yansıtılmak üzere olan bir gelişme, mükemmel bir örnektir. Piyasa gelişimindeki bu eşitsizlik, hem zorluklar hem de önemli fırsatlar sunuyor." dedi. 

Opsiyon, 31 Mart 2024 tarihine kadar aktif kalacaktır. Şimdilik Valkyrie Funds, CoinShares tarafından satın alma işlemi sonuçlanana kadar bağımsız bir kuruluş olarak faaliyet göstermeye devam edecek.

Valkyrie, CoinShares Adını ETF'e Dâhil Etmeyi Planlıyor

CoinShares, Rakibinin ETF Birimini Satın Alma Hakkını Elde Etti!

İki kripto merkezli şirket, aynı zamanda CoinShares adının gelecekte Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na yapılacak S-1 başvurularında kullanılacağı ve şirketlerin halka açılmayı planladığı durumlarda düzenleyici kuruma menkul kıymet arzı kaydetmek için kullanılacağı bir marka lisanslama şartı üzerinde de anlaştı.

SEC'in Valkyrie Bitcoin Fonu'nu onaylaması halinde Valkyrie, CoinShares adını ETF'e dâhil etmeyi planlıyor. Valkyrie, 21 Haziran'da BlackRock ve bir dizi başka finans şirketiyle birlikte spot Bitcoin ETF'i için başvuruda bulundu.

Yönetim altındaki varlıklarda 3,2 milyar dolardan fazla varlığı denetleyen CoinShares, Eylül ayında ABD kripto ETF piyasasına yönelik iyimserliğini dile getirdi ve ekonomik güç merkezinin dijital varlık düzenlemesinde gecikmediğini yineledi.

CoinShares, Rakibinin ETF Birimini Satın Alma Hakkını Elde Etti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar