Çok hırslı Hindistanlı Bitcoin dolandırıcısı yeni web sitesi kurdu

1 Dakikada Okunabilir


Farklı koinler oluşturarak Hindistan başta olmak üzere birçok ülkeden binlerce insanı dolandırma girişiminde bulunan Divyesh Darji isimli Hintli bir adamın polis kayıtlarına göre 2. kez yeni bir kripto para sitesi kurduğu ve bu site üzerinden yeni bir koin ile %5.000 kısa vadeli kar vaadi ile dolandırıcılık girişimine devam ettiği açıklandı.

Times Of İndia’da yayınlanan habere göre Divyesh Darji isimli adam, çok hırslı bir kripto para dolandırıcısı. Geçtiğimiz ay farklı bir kripto para dolandırıcılığı sonucu tutuklanan ancak 1 ay içerisinde kefalet ile serbest kaldığı açıklanan adamın dolandırıcılık faaliyetlerini sonsuz olarak devam ettirmek konusunda çok büyük bir hırsa sahip olduğu belirtilmekte.

Dolandırıcılık girişimlerine dikkat

Divyesh Darji Londra’da şirketi olduğunu iddia ediyor ve  bunun üzerine kripto para kazancı vaat ederek %5.000 kısa vadeli kazanç iddiasında bulunuyordu. Günlük %11’e varan kazanç ödemeleri yaptığı bu sayede kendisine güven kazandırdığı iddia edilen Divyesh Darji ile ilgili olarak Hindistan polisinin tekrar araştırmalarına başladığı ve bunun sonucunda hakkında 1. dava ile 2. yeni bir davanın daha açılacak olduğu resmiyete girdi. Bitcoin dolandırıcısının 2. yeni bir koin sitesi (web sitesi) üzerinden yeni dolandırıcılık faaliyeti yapmasının son bulması için hapse girmesi ve uzun bir süre boyunca hapse girdikten sonra terapi görmesi isteniyor. Bugüne kadar Divyesh Darji tarafından binlerce insanın direkt ve dolaylı yoldan dolandırılmış olabilebileceği belirtiliyor.

*Times Of İndia adam hakkında bilgi vermiyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
201
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
201
Şaşkın
Lol Lol
322
Lol
Harika Harika
201
Harika
Korkunç Korkunç
161
Korkunç
Yusuf Varsal
Pek fazla bilinmese de Bitcoin kadar önemli olan Blockchain Technology ile ilgili olarak araştırmalar yapıyorum. 27 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!