Kripto Para Haberleri

Çok Uluslu Banka ve Finans Şirketi Kripto Para Borsası Yapacak

Standard Chartered, HSBC’nin endüstriye ‘hayır’ demesinin ardından Avrupa’da kripto para borsası yapmayı planlıyor. İlk lisanslı Hong Kong kripto para borsasının sahibi ile yeni bir ortak girişim ile Standard Chartered İngiltere ve Avrupa’daki kurumsal müşterilere odaklanacak.

Birleşik Krallık merkezli çok uluslu bankacılık ve finansal hizmetler şirketi Standard Chartered bir kripto para borsası yapmaya hazırlanıyor. 2 Haziran’da Reuters’a göre Standard Chartered, İngiltere ve Avrupa kurumsal pazarı için bir platform başlatmak üzere Hong Kong borsa sahibi BC Technology Group ile ortaklık kurdu.

Standard Chartered: “Kripto Paralar Burada Kalacak”

Çok uluslu bankacılık ve finansal hizmetler şirketi Standard Chartered, kripto para birimi alanına uzun süredir ilgi gösteriyor. Kripto para borsa lansman haberi ile kripto para ticaret arenasına girmek için çeşitli çabaları takip ediyor.

Standard Chartered’ın kripto para borsa projesi bankanın inovasyon kolu olan SC Ventures tarafından yürütülecek ve faaliyetlerin başlaması için henüz bir tarih belirlenmedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 8.000 Dolardan Reddedildi

SC Ventures başkanı Alex Manson, Reuters’e verdiği demeçte; “Dijital varlıkların burada kalacağına ve kurumsal piyasa tarafından oldukça alakalı bir varlık sınıfı olarak benimseneceğine dair güçlü bir inancımız var.” dedi.

kriptolar

Böylece Standard Chartered, kripto para ticaretine ilgi duymayı taahhüt eden en son ana akım finansal oyuncu oldu. Bitcoin (BTC) ve altcoinlerin çoğunluğu son günlerde değerinin %50’sini kaybettikten sonra bunun zamanlaması dikkat çekici oldu.

Standard Chartered’dan daha önce, başka bir bankacılık devi HSBC kripto para sektörüne girmek konusunda hiçbir ilgisi olmadığını söyledi. Bu arada Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yerel bankaların, yıl sonuna kadar toplu olarak Bitcoin ticaretini kamuya açması bekleniyor.

Bankalar Geride Kalmamaya Çalışıyor

Uzmanlar, eski finans katılımının kripto para sektörüne söz konusu olduğunda asıl sorunun “eğer” değil, “ne zaman” sorusu olduğuna inanıyor.

Boerse Stuttgart Digital Ventures GmbH’nin genel müdürü Raphael Polansky, geçen hafta kripto para saklama hizmetlerinin geleneksel bankalardan sürekli bir ilgi akışı göreceğini söyledi. Ancak Raphael Polansky burada, sektöre yenilikler getirme konusunda daha fazla isteksizlik olabileceğini belirtti: Geleneksel bankaların kendi çözümlerini oluşturmak yerine kripto para saklamacılarına yatırım yapacağı gibi piyasaya gelecek birçok stratejik hamle öngörüyoruz.” dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bankalar Kara Paradan Her Yıl 2 Trilyon Dolar Zarar Ediyor

Standard Chartered, 2020’nin sonunda bir kripto para saklama girişimi olan Zodia’yı başlatmıştı. SC Ventures başkanı Alex Manson o sırada bir basın açıklamasında; “Zodia’nın hedefinin, dijital varlıklar için endüstri standartlarını sürdürülebilir, güvenli ve sorumlu bir şekilde yükselterek ‘iyilik için bir güç’ olmaktır.” olarak açıkladı.

İlgili İçerik: Kripto Para Borsası Nedir ve En İyisi Nasıl Seçilir?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu