Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Colorado: Blockchain tarım teknolojisi olarak kullanılmalı

Resmi Colorado yasa portalı, 15 Mart’ta tarımda blok zinciri kullanımına ilişkin bir çalışma öneren iki parti tarafından desteklenen bir yasa tasarısının ortaya çıktığını ortaya koyuyor .

Dört Colorado temsilcisi ve senatör tarafından ortaklaşa sunulan tasarı, tarım departmanının komisyoncusu, sektördeki Blockchain uygulamasını incelemek için bir danışma grubu oluşturmasını önerdi. Belge ayrıca, son ürün takibi, envanter yönetimi ve saha içi koşulların izlenmesi dahil, üzerinde çalışılması gereken bazı potansiyel kullanım durumlarını da bu yasaya dahil edecek bir çalışma oldu.

Colorado Eyaleti

ABD’li senatörler ve yerel yetkililer, tarım alanlarının daha verimli kullanılması ve insanların aldıkları ürünlerin geçmişini ve ne zaman, nerede ve nasıl üretildiği ve bu sırada yolculuğunu takip edebilmesi için Blockchain teknolojisinden yararlanabilecek olduklarını açıkladı. ABD’li yerel sözcüler, zincir teknolojisinin avantajlarından yararlanarak bu sayede olası tarım sorunlarının önüne geçebilecek olduklarını ve bununla beraber zincir teknolojisinin güvenilir ve kolay yanlarını en verimli şekilde kullanabilecek olduklarını resmi olarak açıkladı.

Ayrıca, önerilen düzenleme, ekipman kayıtlarının depolanması, organik ürünlerin veri doğrulaması ve sertifikalandırılması ve ayrıca girdi kaynakları takibi için blok zincir sistemlerinin araştırılmasını önermektedir. Son olarak, belge ayrıca, satışlar ve ürünlerin depolanması dahil ödemeler de dahil olmak üzere varlık değişim sistemleri için Blockchain kullanımını da dikkate alınmasını önerir.

Tasarıya göre, danışma grubu başvuruların uygulanabilirliğini ve tavsiyelerini gelecek yıl 15 Ocak’a kadar rapor etmek zorunda kalacak.

Malezya’nın Penang eyaleti, gıda ve tarım ürünleri tedarik zincirlerinde Blockchain teknolojisinin kullanımını da düşünüyor ve ABD bu konuda tek değil. Blockchain zincir teknolojisi ve tarım alanlarının takibi ve ürünlerin takip amaçlı olarak kullanılmasında çok fazla fayda sağlayabileceğinden dokayı ülkedeki yerel yetkililer, tarım için zincir teknolojisi kullanımının çok önemi olduğunu ve üretici, tüketici ve devlet makamlarında tarım alanları için çalışmalar yapan insanların hayatlarını kolaylaştıracak olduğunu düşünmektedir.

Ayrıca, Şubat ayında, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron , Paris’teki 56. Uluslararası Tarım Fuarı’nda konuşma yaparken Avrupa tarım endüstrisinde tedarik zinciri yönetimini geliştirmek için Blockchain kullanımını savunmuştu ve yakın zamanda düzenleme yapılmasını isteyerek Fransız tarımına desteklerini asla esirgemeyecek olduklarını açıklamıştı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu