Coin Rehberi

Compound Coin (COMP) Nedir? Nasıl Alınır?

Sahip olduğu özellikler ve ücret politikalarıyla birlikte birçok altcoin merak konusu olmayı başarıyor. Compound Coin de bunların en öne gelenlerinden biri. 2020 senesi içerisinde popülerliğini büyük ölçüde arttıran Compound Coin hakkında merak ettiğiniz bütün bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz…

Compound Coin (COMP) Nedir?

Compound Coin veya kısa adıyla COMP, Compound şirketinin Ethereum tabanlı olarak oluşturduğu bir ERC-20 kripto para birimidir. Compound şirketinin kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Robert Leshner tarafından yaratılan COMP, akıllı sözleşmeleri ile kullanıcıların birçok avantajdan faydalanmasını sağlıyor.

Compound Coin (COMP) Nereden Alınır?

Compound Coin, 25 Haziran 2020 tarihi itibarı ile dünyanın en büyük kripto para borsası olarak nitelendirilen Binance üzerinden işlem görmeye başladı. Siz de COMP almak istiyorsanız, Türkçe dil desteği ve işlevsel arayüzü bulunan Binance’ı tercih edebilirsiniz.

Compound Coin (COMP) Nasıl Alınır?

Compound Coin’in Binance üzerinden alınabileceğini belirtmiştik. Şimdi bu işlemi nasıl gerçekleştireceğimize bir göz atalım:

  • Öncelikle oluşturmuş olduğunuz veya daha önceden var olan Binance hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.
  • Giriş yaptıktan sonra ise ana sayfanın üstündeki siyah şerit şeklindeki menüden ‘Kripto Para Al’ kısmına geliyorsunuz.
  • Burada imleci götürdükten sonra aşağı doğru açılan seçeneklerden, en kolay yöntem olan ‘Banka Transferi’ seçeneğini seçerek ilerliyorsunuz.
  • Banka transferi seçeneğini seçtikten sonra ise karşınıza bir form getiriliyor. Bu formda bulunan ilgili kısımlara, almak istediğiniz kripto para miktarını giriyorsunuz ve altında bulunan ‘Coin’ kısmından, almak istediğiniz kripto para türünü belirliyorsunuz.
  • Bilgileri doğru girdiğinizden emin olmanız için tekrar kontrol ediyor ve en aşağıdaki ‘Al’ butonuna basarak, kripto para alma işleminizi tamamlıyorsunuz.

Compound Coin (COMP) Nedir? Nasıl Alınır?

Compound Coin (COMP) Ne İşe Yarar?

Compound Coin, bankalarda yaşanan faiz problemlerinin önüne geçmeyi amaçlıyor. Bu protokol ile kullanıcılar, herhangi bir aracıya yani üçüncü kişiye ihtiyaç duymadan faiz getirisi elde edebiliyorlar. Bunun yanı sıra borç alıp verme imkanları da oluşuyor. Borç alan kullanıcılar, sahip olduğu varlıkları protokol içerisinde kilitliyor ve kredi alabiliyor.

Kısacası Compound Coin’in birincil amacının, kullanıcılarına faiz kazandırma, kazançlarını başka uygulamalara aktarabilme ve bunlarla ticaret yaptırabilme olanağı sağlama olduğunu söyleyebiliriz.

Compound Coin (COMP) Yükselir mi?

Compound Coin, yazımızı yazmış olduğumuz gün içerisinde büyük bir düşüşe uğrasa da sahip olduğu verimlilik ve fiyat hareketlerinin güven vermesi nedeniyle tekrar artışa gidebilir.

Compound Coin (COMP) Haberleri

Compound Coin hakkında yazılan haberlerden bazılarını sizler için şu şekilde derledik:

COMP, Gerçek Zamanlı Fiyat Sistemine Geçiş Yapıyor

Compound ağında, gerçek zamanlı fiyat enformasyonu sağlayacak olan merkezsiz ‘Oracle’ sistemine geçiş yapılıyor.

Protokol, yeni sistemi olan Open Price Feed’in hayata geçeceğini bildirdi. Borç verme sistemi üzerinde geçerli olacak bu sistem, halen bazı ağlar üstünde test aşamasında bulunuyor. Geliştiriciler tarafından testler tüm hızıyla devam ederken, yakın bir zamanda kullanıcılar ile sistemi buluşturmayı hedefliyorlar.

Coinbase Pro, COMP İşlemlerinde İlk Faza Geçiş Yaptı

Kripto para borsalarının en bilinenlerinden olan Coinbase, Pro üyeliği bulunan kullanıcılarına COMP transferi hizmeti vermeye başladı.

Son zamanlarda ismini sıkça duyurmayı başaran Compound şirketinin coini olan COMP, artık Coinbase üzerinden de işlem görüyor. Yalnızca borsanın Pro üyelerine açılan bu özellik, transfer işlemi yapılmasını sağlıyor. Bu haberin ardından ise COMP fiyatı büyük bir yükseliş gösterdi ve altı katına çıktı.

Compound Coin (COMP) Nedir? Nasıl Alınır?

Compound Coin (COMP) Güvenilir mi?

Compound Coin, özellikleri doğrultusunda aracısız faiz kazanımı sağlamasıyla biliniyor. Haziran ayında Binance tarafından işlem göreceğinin açıklanması ile beraber, güvenilirliğine dair soru işaretlerinin büyük bölümünün de ortadan kalktığını görüyoruz.

Compound Coin (COMP) Geleceği

Compound Coin, merkezi olmayan finans sistemi ile beraber, kullanıcıların sağladıkları kazançlar üzerinde erişiminin ve hakimiyetlerinin daha fazla olmasına odaklanıyor. Birçok eleştiri almasına rağmen, kısa zamandaki en büyük hedefi tamamen merkezsiz bir protokol haline gelmek. Yakın zamanda Compound ekibi tarafından bütün yetkilerin, Merkezi Olmayan Özerk Kuruluş olarak bildiğimiz DAO’ya devredilmesi bekleniyor.

Compound Coin (COMP) Kaç TL?

Compound Coin (COMP) son zamanlarda yaşadığı düşüş ile beraber şu an 995,88 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Compound Coin (COMP) Fiyatı

Compound Coin (COMP) fiyatının CoinMarketCap verilerine göre 995,88 TL olduğunu görüyoruz.

Compound Coin (COMP) Grafiği

Compound Coin (COMP) Nedir? Nasıl Alınır?

TradingView Compound Coin: https://www.tradingview.com/symbols/COMPUSD/

Compound Coin grafiğine tüm zamanlar seçeneğini ele alarak baktığımızda, oldukça değişken bir tablo ile karşılaştığımızı belirtebiliriz. İlk çıkış yaptığı zamanlarda ufak bir yükselme eğiliminde olan COMP, birkaç aylık bu yükselişin ardından Haziran 2019’a kadar sürekli aşağı yönde ilerlemiş olarak gözüküyor. Haziran ayının ortalarında ise büyük bir patlama yapan Compound Coin, 1 sene kadar düzenli bir yükselişe sahip olarak karşımıza çıkıyor. 2020 yılının Temmuz ve Ağustos aylarında da yükseliş gösteren COMP, Eylül ayının sonlarına doğru ise keskin bir düşüş yaşıyor.

Compound Coin (COMP) Piyasa Değeri

Compound Coin (COMP) piyasa değeri, 2.550.719.799 TL olarak görülüyor. Bu değer bir diğer yandan 329.592.945 Amerikan Dolarına denk geliyor.

Compound Coin (COMP) Ne Zaman Çıktı?

Compound Coin’in piyasalarda ilk işlem gördüğü tarihin, 17 Ağustos 2018 olduğunu görüyoruz.

“Uniswap Protocol Token (UNI) Nedir? Nasıl Alınır?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/uniswap-protocol-token-uni-nedir-nasil-alinir/

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu