Coin Rehberi

Compound (COMP) Nedir, Nasıl Alınır?

Compound protokolü bünyesinde hizmet veren ve yine bu protokolün topluluk yönetimini daha güçlü hale getiren bir token olarak karşımıza çıkıyor. Protokol kullanıcılarına istisnasız her gün 2.880 Comp dağıtılıyor.

Compound, aracı kurumlar ya da uygulamalar olmadan, kullanıcıların faiz getirisi elde edebilmesine izin veren bir protokol ve dijital varlıktır. Amaçları ise geleneksel bankacılık çalışmalarını geride bırakmak ve yeni nesil bir bankacılık sistemi ile faiz sorununu ortadan kaldırmaktır. Aslında birçok dijital varlığın ve protokolün asıl amacı da tam olarak budur.

Faiz kazanımı gerçekleştirirken arada herhangi bir üçüncü şahıs ya da kurum bulunmuyor. Compound’u daha tercih edilir ve daha popüler hale getiren en önemli hususlardan bir tanesinin de bu detay olduğunu düşünüyoruz.

Compound coin, protokolün kullanımı ve denetimini yalnızca kullanıcılara bırakmayı hedefliyor ve bunu yaparken de faiz sorununu büyük ölçüde ortadan kaldırmayı hedefliyor. Nasıl alınır sorusuna kendi başlığı altında yanıt vereceğiz. Dilerseniz şimdi bir diğer soru olan ne işe yarar başlığına geçiş yapalım.

Compound (COMP) Ne İşe Yarar?

Compound-(COMP)
Compound (COMP) Nedir, Nasıl Alınır? 4

Az önce de ifade ettiğimiz gibi geleneksel bankacılık sistemlerinde var olan ve kullanıcıların en büyük sorunu olarak lanse edilen faiz detayı, Comp protokolü ile birlikte ortadan kaldırılacak. Dijital varlıkların çok daha fazla gündeme gelmesi ve aynı zamanda finans sektöründe söz sahibi olması ile birlikte bu sorunun gelecek yıllarda ortadan kalkacağına inanıyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  DeFi Lideri Olabilecek 7 Ülke

Aynı zamanda protokol, faiz işlemleri ile ilgili herhangi bir şekilde üçüncü şahıs ya da kurum ihtiyacı duymuyor ve bu da onu tercih edilir hale getiren en önemli unsurlardan bir tanesidir.

Compound (COMP) Nereden Alınır?

2020 yılına damga vuran ve hatta yeni dönemde de popülaritesini koruyacağını düşündüğümüz comp coin için sizler de dünyanın en güvenilir kripto para borsalarından biri olan Binance’ı tercih edebilirsiniz. Elbette alternatiflerin sayısı çok fazla ancak her zaman olduğu gibi önceliğimizi bu isimden yana kullanıyoruz.

Compound (COMP) Nasıl Alınır?

Binance hesaplarınızda btc ya da eth varlığına sahip olmanız gerekiyor. bu işlem çiftlerinden birini kullanarak Comp coin satın alabilirsiniz. Türk Lirası varlığı karşılığında doğrudan alım yapmak ne yazık ki mümkün değil ve Türk Lirasını mutlaka Btc ya da Eht’ye dönüştürerek işlem yapmanız gerekiyor.

Compound (COMP) Kurucusu Kim?

Kripto para dünyasını yakından takip ediyorsanız eğer eski bir ekonomist olan Robert Leshner ismine de aşina olmalısınız. Comp coin’in yaratıcısı da yine bu isimdir.

Compound (COMP) Neden Artıyor?

2018 yılından bu yana inanılmaz bir ivme kazanan ve hatta %260 oranında artış sağlayan comp, en çok gelişme kaydeden dijital varlıklardan biri. Her ne kadar bazı yatırımcılar için hala güven vermiyor olmasa da şu anki ivme onu bir tık daha popüler hale getiriyor. Ftx ve coinbase duyuruları sonrası yaşanan yükseliş, kısa süreli bir dengeleme sonrası yeniden devam etti. Kullanıcılar arası borç al ver işlemlerini faiz sorunu olmadan yerine getiren protokol, birçok yatırımcının yeni gözdesi diye düşünüyoruz.

Oracle Saldırısı ve Tasfiye Süreci

Loan Scane’e göre son 1 günlük süre zarfında 100 milyon Dolar’ı aşkın varlık, Compoun’a aktarıldı. Çok fazla ön görü var ve yapılan tahminler de şu şekilde:

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Maker (MKR) Nedir, Nasıl Alınır?
Compound-(COMP)
Compound (COMP) Nedir, Nasıl Alınır? 5

Kötü niyetli bir oyuncu, DAI’nin fiyatının abartılı bir şekilde yükseldiğini düşündü ve dai fiyatını manipüle etmek için böyle bir yola başvurdu. Bu da kredilerin büyük bir kısmının yetersiz teminatlandırılmasına sebebiyet verdi.

Mat Ayına gidildiğinde ise tasfiye edilen rakam 2.5 milyon Dolar’a ulaşmıştı ve şimdi ile kıyasladığımızda yetersiz kaldığını da net bir şekilde görebiliyoruz.

Compound (COMP) Fiyatı

Türk Lirası.

Compound (COMP) Piyasa Değeri

Dijital varlıklar sıralamasında 46. Sırada kendine yer bulan comp coin, dolarlık piyasa değeri ile de göz dolduruyor.

1 Compound (COMP) Kaç TL?

An itibarıyla Türk Lirası

1 Compound (COMP) Kaç Dolar?

Dolar.

Compound (COMP) Yükselir mi?

Faiz sorununu ortadan kaldırmak için oluşturulan platform, son dönemin en dikkat çekici gelişmelerinden biri ve yine protokol üzerinden borç alıp verme işlemi ve aynı zamanda kredi işlemi de sorunsuz bir şekilde yerine getiriliyor. Bu dikkat çekici coin’in geçtiğimiz hafta kazandığı ivme, yeni yıla da damga vuracak gibi görünüyor. Her geçen gün daha fazla yatırımcı kabul eden ve işlem hacmini genişleten coin, yükselişine devam edecek gibi görünüyor.

Compound (COMP) Madenciliği (Mining) Nasıl Yapılır?

Madencilik için tercih edebileceğiniz bir dijital varlık ne yazık ki değil. Buna uygunluk göstermiyor ancak mining yapmak istiyorsanız bu konuda fırsat sağlayan çok sayıda alt coin olduğunu da bir kez daha hatırlatmak isteriz. Bu arada varlıklarınızı protokole teminat olarak eklediğinizde bu miktar karşılığında arz talep dengesine bağlı olarak ctoken kazanıyorsunuz. Aslında dolaylı yoldan madencilik yapmış oluyorsunuz ancak bir uygulama ya da klasik kazma yöntemleri ile mining yamak bu coin için mümkün değildir.

Compound (COMP) Geleceği

Şu an analistlerin en çok güvendiği limanlardan biri. Gelecek yıllarda da bu durum değişmeyecek ve yatırımcı sayısının artması ile birlikte daha dikkat çekici bir dijital varlığa dönüşecektir. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi geleneksek bankacılığı tarihe gömmek adına yola çıkan protokol, bu hedefi gerçekleştirmek için iş birlikleri ve ortaklık çalışmalarına da ara vermeden devam ediyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?
Compound-(COMP)
Compound (COMP) Nedir, Nasıl Alınır? 6

Compound (COMP) Twitter Adresi

https://twitter.com/compoundfinance bağlantısını kullanarak sizler de resmi Twitter hesaplarına ulaşabilir ve comp coin’e dair güncel bilgileri de yine anlık olarak takip edebilirsiniz. Birinci ağızdan bilgi almak eminiz ki daha sağlıklı olacaktır.

Compound (COMP) Analist Yorumları

Yakaladığı piyasa hacmi ve az önce de ifade ettiğimiz gibi bu hacmi her geçen gün biraz daha büyütüyor olması, yatırımcılar tarafından bu coin’i gerçek bir limana dönüştürüyor. Yılın son günlerinde yakaladığı ivme ile birlikte doğru anda alım yapanlara bir kez daha kazandıran comp, yeni yıl ile birlikte var olan yükselişi devam ettirecektir. Fakat alım yapmak için doğru bir zaman değil çünkü yüksek bir seviyede ve bu da risk barındıran bir hamle olacaktır.

Compound (COMP) Ne Zaman Çıktı?

Birçok kaynakta 2018 tarihli olduğu ifade ediliyor. Binance geçmişine baktığımızda ise Haziran 2020 yılında listelendiğini görebiliyoruz. İşte Comp için asıl dönüm noktası da tam olarak bu tarih oldu. Binance duyurusu ile birlikte ivme kazandı ve hali hazırda yükselişine de devam ediyor.

Analistlere göre 2021 yılında yine yatırımcıların göz bebeği olmaya aday dijital varlıklardan bir tanesi. Takibe almanızda fayda var çünkü bağlı oldukları platform ve daha da önemlisi bu platformun yola çıkış amacı da onları daha güvenilir bir liman haine getiriyor. Geleceği olan dijital varlıklardan biri ve yeni yılda da bu ismi çok daha sık duyuyor olacaksınız.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu