Anasayfa Coin Analiz Cosmos Fiyat Analizi 13 Mayıs 2022

Cosmos Fiyat Analizi 13 Mayıs 2022

Coin Analiz

Cosmos (ATOM) fiyat analizi neye işaret ediyor? Aşağı yönlü hareket devam edecek mi? Ayrıntılar burada…

Cosmos Fiyat Analizi 13 Mayıs 2022

Cosmos (ATOM) fiyatı işlem seansının ilk saatlerinde yüzde 10’dan fazla düşmesinin ardından toparlandı ve yüzde 15 artış gösterdi. ATOM fiyatı bir hafta içerisinde yüzde 28 ve bir ay içerisinde yüzde 37 değer kaybına uğradı.

ATOM fiyatları yıl boyunca istikrarlı bir şekilde düşüş trendinde işlem gördü. Söz konusu fiyatlar, 2022 yılının başından beri yüzde 65 azaldı. Bu fiyatların daima piyasaların altında bir performans gösterdiği fark edildi.

Kripto para sektörü bu hafta TerraUSD (UST) fiyatındaki çöküş nedeniyle sert bir düşüş yaşadı. Bu durum, birçok yatırımcının, özellikle de dijital varlıklarını UST sabit coinleri ile sabitleyenlerin sell-off moduna girmesine yol açtı ve piyasalarda panik havası hâkim oldu. Terra (LUNA) fiyatı da bu hafta yüzde 99 düştü. 

Söz konusu haberler, piyasada dalgalanmalara ve düşüşe neden oldu. Fakat bugünün işlem seansında kripto para sektöründe hafif bir toparlanma gerçekleşti. Kripto para birimlerinin piyasa değeri de yüzde 7 arttı. Bu toparlanma, ATOM fiyatındaki artışın sebebi olabilir.

Cosmos Fiyat Analizi 13 Mayıs 2022

Cosmos Fiyat Tahmini

Cosmos (ATOM) fiyatı, 8,6 dolarlık uzun vadeli bir destek seviyesine ulaştı. Öte yandan, fiyatlar aşağı yönlü kırılmadı ve dün yeni bir yükseliş trendi başlattı. Bugün yükseliş trendi yüzde 15’lik bir piyasa kazancıyla sonuçlandı.

Yükseliş trendi, fiyat düzeltmesinin bir sonucu olabilir. Bu yüzden fiyatlar aşağı yönlü hareketi sürdürebilir. ATOM fiyatlarının destek seviyesini delip 8 dolar seviyesinin altında işlem görme ihtimali oldukça yüksek. 

Fakat yükseliş hareketinin devam etmesi ve ATOM fiyatlarının 13 dolar seviyesinin üstünde işlem görmesi halinde senaryo değişebilir.

Cosmos Fiyat Analizi 13 Mayıs 2022

Cosmos Fiyat Analizi 13 Mayıs 2022 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)